Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 75 komentarzy

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

DZISIEJSZA TARGOWICA czyli Nowoczesna, KOD i inni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiejsza Targowica używa sloganu „zagrożonej demokracji”. Zamiast do Moskwy apeluje do Brukseli. Motywacje są jednak takie same: obrona swoich interesów i utraconych przywilejów. Nie są to dziś przywileje szlacheckie, ale partyjne.

Wszyscy zapewne pamiętamy z podręczników szkolnych co to była Targowica, ale warto przypomnieć tą historię. Kiedy stronnictwo reform doprowadziło do uchwalenia w 1791 roku konstytucji 3go maja, która ukrócała nadmierne przywileje szlachty i prowadziła do pozytywnej reformy państwa, znalazła się grupa niezadowolonych, którzy niby w imię obrony „zagrożonej wolności”, ale faktycznie w obronie własnych interesów, zawiązali konfederację w Targowicy. Celem targowiczan było znieść konstytucję 3 maja i przywrócić dawne przywileje. Aby zrealizować swój cel nie zawahali się zwrócić się na pomoc Moskwy.
 
Polityka może być rozumiana na dwa sposoby: jako sztuka rządzenia lub jako walka o władzę. Jeżeli do władzy dochodzą ludzie, którzy mają na celu dobro państwa wówczas polityka nabiera cech sztuki rządzenia, a więc sterowania państwem w sposób, który służy dobru ogólnemu i wzmacnia jego siłę. Wygrana dr Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich oraz PiSu w wyborach parlamentarnych jest wyrazem woli większości społeczeństwa. Ta większość uznała, że poprzednia partia rządząca PO oraz związany z nią ideowo prezydent Bronisław Komorowski nie rządzili dobrze państwem. Odmówiła więc im dalszego kredytu zaufania. Na tym właśnie polega demokracja. W państwie o ustroju demokratycznym można dokonać wymiany władzy. To dokonało się obecnie w Polsce.
 
PO, Nowoczesna i inne ugrupowania związane z opozycją, tak jak kiedyś grupa ludzi przeciwnych konstytucji 3 maja, nie mogą pogodzić się z przegraną. Przegrana polityczna oznacza bowiem ukrócenie przywilejów związanych z pełnieniem władzy. Popiera ich znaczna część mediów co jest dowodem na to, że media wcale nie są niezależne. Programy prowadzone przez Lisa, Kraśkę i wielu innych znanych dziennikarzy są wyraźnie stronnicze. Popierają ich też politycy typu Wałęsa czy Cimoszewicz, których życie polityczne już się dawno zakończyło. Chcą więc wyraźnie skorzystać z okazji, aby jeszcze z grobu przypomnieć o swoim istnieniu. 
 
Głównym argumentem opozycji jest, że PiS nie ma sprecyzowanego programu oraz, że chce zdominować polską scenę polityczną. Tymczasem w styczniu 2014 odbył się kongres programowy PiSu, na którym ramy programowe zostały dokładnie wytyczone, a co do drugiego zarzutu, zwycięzcy zawsze przypada palma wygranej. Jest rzeczą oczywistą, że partia centro-prawicowa, a taką jest PiS, będzie odchodzić od rozwiązań liberalno-lewicowych PO i wprowadzać w to miejsce własne.
 
Współczesna demokracja oparta jest, z jednej strony na, wolnych, cyklicznych wyborach, a z drugiej zaś na zapewnieniu podstawowych swobód obywatelskich, takich jak wolność słowa, wyznania i gromadzenia się. Zarówno z uwagi na system obwiązującego prawodawstwa jak i na praktykę społeczną Polska jest jednym z najbardziej demokratycznych krajów na świecie. Na przykład, sposób w jaki media krytykują obecnie rząd byłby w wielu krajach wręcz nie do pomyślenia. Polacy mają możliwość swobodnego manifestowania swoich poglądów i zrzeszania się, a co najważniejsze mają możliwość odwołania w cyklicznych wyborach władzy, która nie spełniła ich oczekiwań lub nadużyła ich zaufania.
 
Należy odróżnić wolność od anarchii. Anarchia to zamęt, manipulacja, pomieszanie treści, podważanie autorytetu władzy. Obecne działania Nowoczesnej, KOD i innych ugrupowań wymierzone przeciwko demokratycznie wybranemu Prezydentowi RP oraz zwycięskiej partii PiS szerzą w Polsce anarchię i nie mają wiele wspólnego z demokracją. Miast nazywać się „Komitetem Obrony Demokracji”, KOD powinien raczej nazywać się KAT – Komitet Anarchii (Treściowej). Kiedy z kolei Wałęsa i inne osoby posuwają się tak daleko aby szkalować Prezydenta RP i polski Rząd za granicą, ujawniają się jako przedstawiciele dzisiejszej Targowicy, których dążeniem nie jest troska o dobro wspólne, ale o swoje własne, i w tym dążeniu nie wahają się zwracać o pomoc do obcych mocarstw.
 
Polska ma stare tradycje demokratyczne, sięgającej pierwszej Rzeczpospolitej, ale demokracji najwyraźniej się nadal wspólnie uczymy. Podstawową sprawą jest odróżnienie demokracji od anarchii. Olbrzymią wartością demokracji jest możliwość wymiany władzy, ale ta wymiana nie dokonuje się pod wpływem grup nacisku lub zorganizowanych przez nich protestów, ale w demokratycznych wyborach. Zwycięskiej partii należy dać kredyt zaufania i docenić fakt, że jej wybór wyraża wolę większości społeczeństwa.
 
dr hab. Włodzimierz Korab-Karpowicz
Profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie

 

KOMENTARZE

 • ----- Niemcy o PO
  http://www.handelsblatt.com/politik/international/verfall-von-eu-foerdermitteln-polens-regierung-befaellt-das-dezemberfieber/12776632.html
 • Jaka ma być ta przyszła Polska?
  Polska nocnego "sejmowania", nieliczenia się z odmiennym zdaniem i oskarżająca o zdradę tych, którzy myślą inaczej? Przyszła Polska ma być krajem inwigilującym, podsłuchującym i szpiegującym obywateli? Dlaczego KOD i inni są nazywani zdrajcami? Bo się boją przyszłej Polski? Przyznam, że też się boję i ubolewam nad tym, że Polska jest obijana jak piłeczka między PiS-em a PO, i niestety, nie ma żadnej alternatywy, bo Petru oznacza powrót do zasad Balcerowicz. Niestety.
 • @oza 13:22:46
  Porównajmy demokrację w Polsce z demokracją w Ameryce, gdzie jest wprowadzony Patriot Act i obywatele są rzeczywiście inwiligilowani, a także manipulowani i wyzbyci z resztek cywilizacji europejskiej, a wyjdzie na to, że faktycznie Polska jest obecnie jednym z najbardziej demokratycznych i wolnych krajów na świecie. A Przyszła Polska to nie jest program PiSu lecz niezależny ruch na rzecz Polski silnej, zamożnej i prawdziwie wolnej, co oznacza wolnej od obcych wpływów. PO, Nowoczesna, KOD i inni to typowa Targowica, chcąca nas uzależnić od grup interesu w imię własnych interesów partykularnych. Miej serce i patrzaj w serce.
 • Rozumiem, że chcesz Polski w której:
  Trybunał konstytucyjny nie ma prawa podejmować żadnej poważniejszej uchwały. Wymagane jest 13 sędziów, podczas gdy w jest tylko 12, i 3 prawnie wybranych nie zaprzysiężonych przez łamiącego prawo namiestnika prezesa, 3 wybranych nieprawnie a, zaprzysiężonych przez tegoż namiestnika.
  Chcesz Polski w której obywatele są inwigilowani.
  Chcesz Polski kolesiów, dla zajęcia wysokiego stanowiska nie jest potrzebny konkurs stanowisk, nie są potrzebne odpowiednie kwalifikacje, a wystarczą układy z ministrem lub prezesem.
  Chcesz Polski w której ułaskawia się osoby nie skazane prawomocnym wyrokiem, a jeśli już uznamy go za skazanego i potrzebne jest ułaskawienie to Polski w której ułaskawieni skazańcy piastują wysokie stanowiska w aparacie ścigania.
  Chcesz Polski w której prezydent nie podejmie żadnej decyzji, bez nocnej konsultacji prezesem partii.
  Chcesz Polski, w której premier przedstawiono listę ministrów, bo w czasie ustalania rządów była na urlopie.
  Chcesz Polski w której nadal rządzi układ okrągłostołowy.
  Chcesz Polski, którą zadłuża się jeszcze mocniej niż robił to poprzedni rząd, a pieniądze planuje się rozdawać.
  Chcesz Polski w której złodziejom zatrzymanym na gorącym uczynku prokuratura umarza postępowanie, bo są z odpowiedniej opcji politycznej. Mówię tu o Hofmanie i jego hiszpańskich kompanach.
  Gratuluję przezorności myślenia ale wybacz, ale nie jest to moja wymarzona Polska. Przykro patrzeć jak w tak krótkim czasie udało się tyle zniszczeń dokonać.
 • @Zawisza Niebieski 16:37:08
  Proszę wybaczyć ale to nie ma nic do czynienia z PiSem ani z Przyszłą Polską. To jest wytwór propagandy. Przypomnijmy sobie rządy PO, a szczególnie ostatnie miesiące. Szybka wyprzedaż majątku narodowego, przeprowadzanie korzystnych dla siebie ustaw, obsadzenie TK własnymi ludzmi. Trudno dyskutować z osobami, którzy są zaślepieni propagandą. Proponujemy dać PiSowi dwa lata, a potem podsumować.
 • @Przyszła Polska 16:59:10
  Dwa lata rządów PiS miałem już nieprzyjemność oglądać. Dzisiejszy rząd jest na wzór i podobieństwo poprzedniego, stąd można mówić o kontynuacji tego, co Polacy "nagrodzili" 8 latami przegranych Kaczyńskiego i PiS. Ten miesiąc wyraźnie pokazuje, że PiS dąży do pełnej kontroli wszystkiego co w Polsce, również instytucji demokratycznych i sądownictwa, co niestety bardzo źle wróży. Przedsiębiorstwa sprzedawały i niszczyły obie partie, no. Ursus, dzieło PiS, czy Stocznia Gdańska wspólne dzieło PO-PiS. Obie partie nie działają w interesie Polski, PO to przedstawiciel UE w Polsce, zaś PiS to przedstawiciel USA + Izraela. Czas skończyć z PO-PiSem im szybciej tym dla Polski lepiej. Im szybciej Polacy się obudzą tym może jeszcze mniej zniszczone będą fundamenty ruin do których obie partie + SLD i PSL Polskę doprowadziły. Inaczej za 4 lata będziemy mieli rządy Nowoczesnej, czyli znów PO-PiS.
 • @Zawisza Niebieski 17:44:57
  Jest w tym sporo racji. PiS nie jest bez skazy. Ale człowiek uczciwy uczy się na popełnionych błędach. Na tym etapie należy więc dać kredyt zaufania. Szczególnie, że program PiSu przedstawiony ma wiele elementów patriotycznych, pro-państwowych, a innej alternatywy faktycznie nie ma. Nie ma innego ugrupowania o charakterze partiotyczno-centro-prawicowycm, które dysponowałoby odpowiednim zapleczem kadrowym i programowym, i mogącym konkurować z kosmopolityczną lewicą liberalną.
 • @Przyszła Polska 18:06:33
  Widzisz, gdy nastąpił podział PO-PiS partie te wpisały sobie w program dwa różne slogany, które wraz z wojenką polsko-polską dały im 50-60% elektoratu a także pozycję dwóch głównych partii w Polsce eliminując SLD. PO udaje, że są liberałami, PiS udaje, że są katolikami i patriotami. I czasem odgrywają teatrzyk dla plebsu, takie jasełka. Maska spada gdy nadchodzą głosowania/wydarzenia ważne dla ludzi trzymających władzę. Prezydent Kaczyński na spotkaniu w Izraelu mówi, że bez względu na to, kto będzie rządził interes Izraela w Polsce będzie zabezpieczony, w Pałacu Namiestnikowskim rok w rok zapala się Chanukowe świece. Co robi kulturalny katolik, który za sąsiada ma muzułmanina, żyda, prawosławnego w dniu ich święta? Składa im życzenia, ale nie idzie modlić się do meczetu, cerkwi, synagogi. Pewnie nie pamiętasz głosowania nad emeryturami dla m.in. oprawców z UB? Mieliśmy pełną zgodność głosowania. Czy ktoś z PiS upomina się o groby, o uczczenie naszych rodaków pomordowanych w rzeziach wołyńskich? Dla wsparcia dla międzynarodowego konsorcium medialnego, jakim są redemtoryści nie zawahali się sięgnąć po symbole narodowe, jak kotwica (PW), czy litera "W", PiS ma etykietkę patriotów, w kościołach ustawia się jak najbliżej kamer, stąd popierają go i katolicy i patrioci, ale sama partia nigdy nie była patriotyczna ani w swym programie, ani w działaniu, ot z taką etykietką chcą byś widziani. Tak jak PO chciało etykietę postępowych liberałów. Trzeba odróżniać hasełka reklamowe, hasełka na sztandarach od rzeczywistego działania. Poczytaj sobie o działaniach patriotycznych braci w czasie Stanu Wojennego? J.K. to chyba jedyny działacz opozycyjny zatrzymany przez służby bezpieczeństwa i przez nich wypuszczony, któremu później te służby sfałszowały lojalkę. Znasz takiego drugiego? Ja nie znam drugiego.
 • Źródłem dzisiejszej "Targowicy" czy "Liberum Veto"
  są te ośrodki, które finansują płotki, oglądane co dzień przez miliony Polaków w telewizji lub słuchający radio.

  "Ein furer ein volk."

  Czas powiedzieć głośne "Nein".
 • @
  Moim zdaniem Targowice to robi cały naród polski nie chcąc wziąć spraw
  w swoje ręce i bronić własnej ojczyzny. Dla współczesnych Targowiczan wygodniej jest oddać władzę w ręce PO czy PiS i narzekać jak to nam "obce partie" Polskę rujnują. To tu jest właśnie prawdziwa targowica.
 • @Zawisza Niebieski 16:37:08
  Niech Zawisza Niebieski zrozumie, że taki był wybór polskich obywateli, tych, którzy uczestniczyli w wyborach.
  Nie jestem wyborcą partii z układu okrągłostołowego, zatem ani PIS ani PO ani innych ich rozgałęzień, jednak wyniki wyborów powinno się uszanować.
  Jeśli kraje tzw. zachodnie w tym Polska uszanowały sfałszowane wybory prezydenckie, parlamentarne i ostatnie lokalne na Ukrainie a nie uszanowały wyborów i referendów na Krymie i w Donbasie, to mamy taką demokrację jaką mamy i krokodyle łzy tu nie pomogą.
 • @lorenco 01:08:44
  Czy w jakiejkolwiek mojej wypowiedzi możesz znaleźć, że nie akceptuję wyboru Polaków? Nie jestem jak Kaczyński, który po wszystkich swoich przegranych krzyczał, że sfałszowano wybory. Nie potrafił przyjąć wyroku społeczeństwa. Nie oznacza to, że nie mam pokazywać gdzie oszukano społeczeństwo, wyborców. A oszukano ich w kilku miejscach.
  1. Miał być nowy rząd, nowych ludzi z nowymi pomysłami, mamy powtórkę rządu, któremu wyraźnie Polacy powiedzieli nie pozostawiając PiS w opozycji przez 8 lat.
  2. Miał być nowy młody prezydent, spoza skostniałego układu, mamy prezydenta działającego pod dyktando człowieka, który przegrał z premier Ewą Kopacz, mimo tego, że w Warszawie doliczane są głosu złożone za granicą, a wiemy, że Polonia USA głosuje pod dyktando międzynarodowej korporacji medialnej, redemptoryści. Większość z nich nie była w Polsce od wielu lat a tylko stamtąd czerpią swą wiedzę o Polsce.
  3. Premierem miała być Beata Szydło, która powiedzmy sobie szczerze wygrała zarówno wybory prezydenckie jak i parlamentarne, co prawda obiecując bajki, które teraz ciężko spełnić, jak 500 zł na dziecko, okazuje się, że nie na wszystkie dzieci, że będą progi dochodowe, ale to już wina wyborców, że dali się na to złapać.

  PiS wygrało, i nikt tego nie kwestionuje, czy widziałeś, by ktoś jak Kaczyński z trybuny krzyczał o sfałszowanych wyborach? PiS ma prawo zmienić zarządzających spółkami należącymi do państwa, choć powinni być to ludzie kompetentni, nie z układu, a nowa ustawa forsowana przez PiS wskazuje dokładnie, że wracamy do złych wzorców PRL, w których dyrektorów z nadania przywożono w teczkach. Ma prawo do przejęcia TVP, ma prawo do forsowania swych ustaw, ale nie ma prawa do łamania konstytucji, czy też obowiązującego prawo.
 • @Bliżej prawdy jest Pis i Kukiz 15
  Dwa kroki w stronę naprawy Demokracji w Polsce: 1. - wprowadzić, czwartą władzę do Sejmu. 2.- zatrzymać dotacje dla partii politycznych.

  Jawne korzystanie z publicznych pieniędzy na rozsyłanie wici do prywatnej walki politycznej ze zwycięską partią PiS to kpina z Narodu.

  Chciałbym, aby moje pieniądze z podatków były przeznaczone na rozwój gospodarczy kraju i bezpieczeństwo miejsc pracy a nie walkę pod dywanem.
  Dobrze autor piszesz iż, zwycięskiej partii należy dać kredyt zaufania i docenić fakt, że jej wybór wyraża wolę większości społeczeństwa.

  Już wcześniej pisałem, że demokrację ze zniszczonym systemem równowagi, nie należy bandażować w pieluchy i ciągle uważać za młodą, tylko jak najszybciej pozszywać i naprawić.

  W dobrym kierunku idzie Pis i Kukiz 15
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @Przyszła Polska 16:59:10
  Targowiczanie to dokłądny POPIS czyli WjWajEs, razem z podskomuną.
  Jak można tak naiwnie siać propoagandę pod adresem Dudy i Pisuaru. Duda nic ale to nic jeszcze dobrego nie zrobił dla Polski, wręcz przeciwnie działa w interesie banderowskiej okupującej mafii na Ukrainie, dając bankrutom, złodziejom 4 mld zł., wszelkie wyjazdy i spotkania są w imię interesów usraela a nie Polski. Wizyta w Chinach to kompromitacja, on prosił chińczyków o inwestycje w Polsce ( a jak Kwiatkowski budował Polski przemysł, brał kase od chińczyków) zamiast wspierać polskich przedsiebiorców i polski kapitał, on domaga się tu chińskiego kapitału.
  Prezydent Duda na kolanach prosi naszych okupatów o instalowanie baz obcych wojsk w Polsce, to nic innego jak straszna zdrada, on pokazuje wprost, że Państwo Polskie nie istnieje, ponieważ obce wojska mają zabezpieczać jego interesy.
  Pisuarowcy celowo wprowadzają chaos kontrolowany, odwracają uwagę od zmian zasadniczych, które powinni wprowadzać. Już około 30 mld zł zwiększyli dług publiczny zapisując to poprzednikom. Budżet na 2016 rok zwiększają w wszystkich komórkach urzędniczych, chcąc wprowadzic tam swoich klakierów, zwiększając zatrudnienie o około 20%.
  Pisuar nic ale to nic dla polaków dobrego nie zrobił, te wszystkie ,,zmiany" są w interesie partii a nie narodu.
  Dwa lata widziałem w sejmie ich straszną pzerność na kasę, na wyprzedaż majątku narodowego, na obsadzanie swoimi narkomanami spółki SP, to co działo się to był zamach na Polski majątek.
  Zadłużyli Polskę przez 2 lata o 42 mld $, nic nie budując tylko rozwalając co się dało. (oj przeprasza budowali muzeum żydów polskich takim jak Gieremek).
  Polityka zagraniczna Fotygi to pośmiechowisko, ona mówiłą z Trybuny sejmowej, My, realizujem plan wspólnie z Waszyngtonem i Tel Avivem, a PO realizowało ten sam plan tylko dopisało jeszcze Berlin. Ot to cała różnica między PO a PIS. To prawdziwi targowiczanie.
  Trochę przytomnosci Panie Karpowicz i wiedzy, więcej analiz, zwykłego oczytania, bo My Polacy mamy już dosyc propagandy pisuarowkiej internacjonalistycznej partii. Wszystko wskazuje, że Przyszła Polska to nic innego jak przedłużenie jezyka pisuaru. Chce Pan pudrować po pisie, a PIS pudruje po Peło itd. Raz MY, raz Wy.
 • @Wrzodak Z. 13:56:34
  Taka niestety prawda, ustawa dotycząca wyższych urzędników państwowych, która znosi weryfikowanie kwalifikacji ma za zadanie szybko wprowadzić kolesiów na lukratywne stanowiska. PiS nie posiada ludzi kompetentnych. Liczyć się będzie tylko wiernopoddaństwo prezesowi. Ta ustawa oraz ustawa dotycząca mediów państwowych idzie w kierunku stworzenia PRL BIS, w którym wszyscy chwalili jedyną słuszną partię polityczną PZPR. Obserwujemy przyśpieszoną dezintegrację Polski.
 • @Wrzodak Z. 16:53:22
  Długo będzie trzeba odbudowywać Polskę, po tych czterech latach. Kurski przecież dokładnie określił sprawy wiarygodności mediów, którymi będzie zarządzał. Naród głupi wszystko kupi. To człowiek, bez skrupułów kłamiący. Ma na swym koncie wyrok za kłamstwa i chyba nie jeden. W Polsce będziemy mieli media jak w Korei Płn. Wszyscy chwalą mądrość przywódcy. Pytanie, skąd czerpać rzetelną informację.
  Do tego jeszcze narzucanie urzędników na zasadzie, który bliższy sercu prezesa ludzi bez żadnych kompetencji, po linii partyjnej, jak wspomniany Jasiński. No cóż, sami sobie zgotowaliśmy ten los, trzeba będzie to piwo wypić, tylko, czy po 4 latach będzie jeszcze co odbudowywać? Kaczyński jest człowiekiem podobnym do Wałęsy, destruktorem. W czasach Wałęsy trzeba było trochę destrukcji dziś niestety Polska może tej destrukcyjnej kuracji nie wytrzymać.
  Problem w tym, że ludzie tego nie widzą. Tak nas skłócono, że wielu zrobi sobie na złość, by tylko nie okazało się, że ten drugi miał rację.
 • kolonko o kod
  https://www.youtube.com/watch?v=EJXUY3M_HPk
 • @DelfInn 18:10:11
  Czym różnią się działania PiS od działań PO? W ostatecznym rozrachunku
  NICZYM. Za panowania PO TK należał do PO. Za panowania PiS TK należał będzie do PiS. Koryto przeszło z rąk jednych do rąk drugich.
 • @Stara Baba 18:31:19
  Pan albo nie obejrzal albo nie zrozumial materialu.
 • @Wrzodak Z. 13:56:34
  Syjoniści-neokonserwatyści z PIS banderowcom dają lekką rączką 4 mld. zł.

  Co ta Szydło [nazwisko prawie ukraińskie:Juszczenko,Tymoszenko,Poroszenko itd.] wyprawia ?!

  Obce bazy amerykańskie na terytorium Polski...to też skandal.

  Duda do tej pory nie spotkał się z Putinem,a na krwawego banderowca puczystę Poroszenko,to miał czas.
 • @DelfInn 18:50:30
  Obejrzałem i zrozumiałem. Potrzeba ustabilizowania reguł stanowiących o TK. Dodałem od siebie że to co robiło PO teraz robi PiS. Dodam jeszcze że forma Konstytucji USA wcale mi się w odniesieniu do Polski nie podoba i ukazywanie przez Maxa amerykańskich rozwiązań "Sadu Najwyższego" jako wzoru dla Polski nie jest dla mnie mile widziane. Z jednym całkowicie się z M. Kolonko zgadzam. W Polsce pod tym względem panuje kompletny burdel i bezprawie co jeszcze bardziej wzmacnia korupcje i ośmiesza Polaków i państwo.
 • @Przyszła Polska 15:01:03
  Ale dla mnie POPiS, Nowoczesna, KOD itd. to grupy ludzi chcących li tylko rządzić, bo władza mami i uzależnia. Ja na obecnej scenie politycznej nie widzę kogoś, kto faktycznie troszczyłby się o zwykłego obywatela, jednak nie o KOD itp. mi chodzi. Ja mówię o prawie do różnicy zdań, o prawie o głoszenia swoich poglądów przy zachowaniu kultury słowa i szacunku do kogoś, kto ma poglądy odmienne od moich. Sposób, w jaki PiS próbuje "uporządkować i naprawić" Polskę mi nie odpowiada, bo PiS uważa, że wszystko wie, wszystko umie, na wszystkim się zna. I wie Pan/-i czego się boję? Boję się, że taki sposób sprawowania władzy doprowadzi do powrotu PO lub do wywindowania Petru, a to już będzie dla nas katastrofa, bo Petru pójdzie do celu po trupach, a PO, Lewica i Petru to podziały społeczne głębsze od dotychczasowych, to imigranci, to dzielnice muzułmańskie, to nazywanie faszystami tych, którzy się z nim nie zgadzają. Ot co. Pozdrawiam.
 • Taka jeszcze ciekawostka
  Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia w rządzie PiS ogłosił, że w tym roku od 1 stycznia wszystkie gabinety lekarskie będą otwarte, bo umowy podpisane. Pamiętamy jak rok temu ten sam człowiek protestował, był przywódcą lekarzy, co sprzeciwiali się wartości kontraktów, nie otwierali gabinetów. Czy coś w warunkach pracy lekarzy się zmieniło? A może kontrakty podpisano, bo pan Radziwiłł nie będzie przeciw sobie protestować. Takimi metodami PiS dochodziło do władzy.
  Tyle dla PiS znaczyło zdrowie Polaków. Nie wiem dlaczego przychodzi mi na myśl inny Radziwiłł, Bogusław z Potopu Sienkiewicza, jak rozmawiał z Kmicicem o czerwonej szmacie?
 • @oza 20:19:02
  // a na obecnej scenie politycznej nie widzę kogoś, kto faktycznie troszczyłby się o zwykłego obywatela,//

  Co za pesymizm na koniec roku.Warto sledzic wpisy i komentarze na naszym portalu.Rodza sie tu nowe gwiazdy Polskiej polityki. I tylko kwestia czasu jest to ze w nastepnych wyborach te nazwiska zapamietaja Polacy na wiele, wiele lat.
  Taki np. Pan bloger -Rzeczpospilita, byly posel Z.W. Pan Doktor i jeszcze kilku.
  Czas pokaze
 • @Stara Baba 19:42:57
  No wlasnie pis odkreca to, co zrobilo po. nie jestem entuzjasta pisu, ale apeluje o elementarny obietywizm. a o po (2. kadencja), to oczywiscie mozna poczytac tutaj - http://markd.pl/afery-po-cz-1-ii-kadencji-7491499/ (cz. 1/3)
 • @Zawisza Niebieski 17:41:31
  "Tak nas skłócono, że wielu zrobi sobie na złość, by tylko nie okazało się, że ten drugi miał rację."

  Masz rację! :))

  O to w tym wszystkim chodzi najbardziej.
  TV i Internet to jedynie erzac dla polskich spraw. Polacy powinni się jak kiedyś, częściej spotykać, wtedy o wiele trudniej o manipulację w/w.
  Zwłaszcza po oszustwie okrągłostołowców, które długo bo długo ale dotarło do świadomości Polaków.
  Prawda jest taka, że spotykamy się coraz rzadziej wśród znajomych jak i rodzinnie. Zastępują takie spotkania media, gdzie dochodzi do manipulacji Polakami. To właśnie przede wszystkim sprzyja skłócaniu nas..

  Wszystkiego najlepszego w 2016 roku, Tobie, Twojej rodzinie i nam wszystkim :)
 • @Astra 21:26:46
  Również wszystkiego najlepszego Tobie i rodzinie w nowym roku, a Polsce i Polakom obudzenia z tego obłędnego koła, PO - PiS, a dziś Nowoczesna - PiS, obyśmy za 4 lata nie cieszyli się z nowej siły, która nam się objawiła o nazwie Nowoczesna.
 • @Wrzodak Z. 13:56:34
  Trudno dokładniej i dosadniej określić działalność Dudy, który nawet o pozory nie dba paląc chanukowe świece, a przecież Duda działa pod komendę prezesa. Rząd co prawda jeszcze nie ma trzech miesięcy, ale jak na razie więcej krzyku i zamieszania niż działania na korzyść Polski i niestety nie wygląda na to, aby mogło być lepiej w niedalekiej przyszłości... A wyborcy się niecierpliwią, podczas gdy odłupana od stołków opozycja podnosi piekło. Może to być równie dobrze ukartowana gra, a potem będzie, że PiS znowu nie mógł, bo mu nie pozwolono.
 • Świece i inne
  Trzeba być doprawdy zaślepionym politycznie, aby pisać o "świecach" i wysuwać daleko idące wnioski na temat polityki PiS i roli jego Prezesa, a nie dostrzegać tego co się na prawdę obecnie dzieje. Reakcja przeciwko Prezydentowi Dudzie i rządowi PiS w mediach itd. świadczy o tym jak bardzo źle czuję się krajowe i międzybarodowe grupy nacisku oraz poprzednie elity. Można to podsumować prosto: "Boja sie rozliczeń, braku perspektyw na dalsze okradanie Polski i są wściekli z powodu utraty wladzy". Do tych, którzy tego jeszcze nie widzą mamy apel - czas założyć polityczne okulary, jednocześnie, o ile rzeczywiście chcemy dobra Polski, należy skupić swój wysiłek aby na tym etapie dać wsparcie zarówno dla Prezydenta, jak i dla Rządu RP.
 • @Przyszła Polska 19:59:52
  Proszę nie przekręcać sensu moich słów, świece są tylko symptomem. Poza tym, mówiłam o Dudzie, nie o PiSie, a przepraszam, czy polski prezydent nie powinien być niezależny od partii tworzącej rząd?
  A może są niezależni? (Ktoś w to wierzy?)
  Duda jeździ do Kijowa i pożycza banderowcom wielkie pieniędze na wieczne oddanie, a rząd wysyła przedstawiciela dyplomacji do Rosji. O ile popieram normalizację stosunków z Rosją, na pewno nie poprę wspierania finansowego banderowców i nielegalnej władzy w Kijowie w wojnie zastępczej z Rosją.
 • @Lotna 20:14:09
  Czy gdzies na swiecie sa Prezydenci czy Premierzy niezalezni od swoich partii - oczywiscie nie mam na mysli Putina czy Lukaszenka( oni maja "swoje" partie gdzies) 8-)))))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031