Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 75 komentarzy

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

W obronie cywilizacji europejskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przesłanie profesora W. J. Korab-Karpowicza do uczestników Sesji Sejmu Walnego

W OBRONIE CYWILIZACJI EUROPEJSKIEJ - WIDEO - 3.10.2015 
 
My Polacy od co najmniej tysiąca lat związani jesteśmy z cywilizacją europejską. Cywilizacja europejska jest wielką wartością. Przyszłość cywilizacji europejskiej staje jednak dzisiaj pod znakiem zapytania. Pytanie czy będzie dalej istniała. Jeżeli nastąpią duże zmiany demograficzne na terenie Europy należy wątpić czy w ogóle przetrwa. 
 
Cechą charakterystyczną cywilizacji zachodniej jest system polityczny oparty na samorządzie. Taki istniał w starożytnych Atenach i dawnej Rzeczpospolitej. Dzisiaj jednak ludzie tracą świadomość swojej własnej tradycji i cywilizacji. Pojawiły się różne ideologie – jedno z największych źródeł zła obecnej polityki. 
 
Czy dzisiejsi przywódcy polityczni, a przede wszystkim przywódcy Unii Europejskiej, rozumieją własne tradycje polityczne? Czy obecna polityka nie stała się mechaniką na skutek ideologii?  
 
Polityka nie powinna być nigdy mechaniczna. Tradycja samorządnościowa to tradycja nieideologiczna. W polityce zawsze powinniśmy myśleć, zawsze powinniśmy dyskutować, zawsze powinniśmy stawiać sobie szczytne cele.     
 

KOMENTARZE

 • @
  Prof.Korab Karpowicza uważam za intelektualistę najbliższego PRAWDZIE.

  Jednak jego poglądy nie są spójne -szczególnie w odniesieniu do wpływu polskości na zachodni system demokracji.

  Niemniej - jest mi najbliższy ideowo.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:04:52
  Nie ma to jak bezcenna opinia megalomana o intelektualiście z prawdziwego zdarzenia, czyli żaba podstawiajaca nozke do podkucia.

  Bardzo watpię, aby prof. Korab-Karpowicz popierał, jak Wojtas, eliminowanie- czyli zabójstwo jednostek niepełnosprawnych, albo, jak kto woli, przymusowa aborcje płodów, u których podejrzewane sa wady wrodzone, watpię tez, aby popierał przyzwalanie przez jakaś starszyznę, kto i z kim może mieć dzieci. Bez przesadyzmu z ta zgodnością ideową, panie Wojtas.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031