Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 75 komentarzy

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

Jak najszybciej wyjść z Unii Europejskiej!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Unia Europejska okazała się klęską i w tej sytuacji Polska powinna jak najszybciej wyjść ze struktur UE i stworzyć Unię Centralnej Europy - prof. W. J. Korab-Karpowicz.

 

Unia Europejska okazała się kompletną klęską i w tej sytuacji Polska powinna jak najszybciej wyjść ze struktur Unii, a w zamiar za to stworzyć Unię Centralnej Europy (UCE - angl. Union of Central Europe), wraz ze Słowacją, Węgrami, Czechami, a także, w dalszej przyszłości, z Państwami Bałtyckimi, Białorusią i Ukrainą.  
 
UE jest klęską polityczną (a political failure), bowiem nie jest w stanie kontrolować i bronić swoich granic oraz zapewnić porządku wewnętrznego w obliczu obecnego problemu jakim jest kryzys uchodźczy.
 
UE jest klęską ekonomiczną (an economic failure) z uwagi na utrzymujący się wysoki poziom bezrobocia w wielu państwach członkowskich, niski przyrost PKB, zadłużenie państw oraz niską konkurencyjność w porównaniu z szybko rozwijającymi się krajami poza Europą.
 
UE jest klęską filozoficzną (a philosophical failure) gdyż jej liderzy popierają ideę multi, a w szczególności obecną emigrację z krajów muzułmańskich, i nie rozumieją znaczenia wartości i cywilizacji europejskiej -- tej samej cywilizacji, która wymyśliła słowo filozofia i w ciągu stuleci dzięki rozwojowi nauki i techniki przyczyniła się do niesłychanego wręcz rozwoju życia na ziemi.   
 
Polska wielokrotnie udowodniła już w historii, że w momentach kryzysowych bronić będzie cywilizacji europejskiej i wartości na jakich jest oparta. Teraz przyszedł kolejny taki moment. Unia Europejska zmierza ku samozagładzie Europy. Naprawa tego chorego tworu przekracza nasze możliwości, a więc trzeba z niego się wyłączyć i stworzyć własną Unię w Europie Środkowej, zgodną z naszą cywilizacją i tradycją polityczną.
 
Włodzimierz J. Korab-Karpowicz, D.Phil. (Oxon), filozof polityki
Profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie
 
Pełny tekst polski Listu Otwartego do Przewodniczącego Komisji Europejskiej, Jean Claude Junckersa w sprawie rozwiązania kryzysu uchodźczego tutaj: http://przyszlapolska.pl/WJKK%20List%20Otwarty.pdf
 
Zgadzam się na jego powielenie i obróbkę redakcyjną.

KOMENTARZE

 • Wszystko jest ok, ale...
  1. Jak Pan sobie wyobraża unię z Ukrainą, opanowaną przez antypolskie postbanderowskie, faszystowskie, bardzo ekspansywne, bo bezwzględne siły?
  2. Jak w ewentualnej Unii WE ustrzec się hegemonii sił - nazwijmy je - lewackich, które, jak wiemy doprowadziły swoimi antyludzkimi działaniami do upadku UE a które, jak wiemy, są na dobre rozgoszczone w Polsce.
  3. Czy nie jest to zakamuflowana polityka jagileońska lansowana przez Kaczyńskich, jak wiemy, nie w interesie Polski i państw tej ewentualnej unii.

  Czy nie uważa Pan, że jedyną drogą do zahamowania tej zabójczej dla Europy zalewającej ją fali imigracji, jest walka nie ze skutkami tej fali a z jej przyczynami, czyli ze sterowanym i zasilanym z Zachodu fundamantalizmem islamskim w postaci Państwa Islamskiego. Czyli de facto przyłączenie się do polityki rosyjskiej w tym zakresie?
 • Dałem...
  5*
 • I co dalej?
  Służby na to nie pozwolą - Polska jest jednym z elementów NWO.
  Zresztą Rosja też...
 • BRAWO ! popieram list Włodzimierz J. Korab-Karpowicz w całości !!!
  UWAGA ! na tym portalu jakoś nie widać zwolenników wyjścia z żydo UE
  w tym temacie żydostwo tutaj [ udające polaków z polin ] cicho siedzą
  to swiadczy o JEDNYM ! TO SA WROGOWIE POLSKI SŁOWIANSKIEJ !
  !
  Ta zgraja [ udająca polaków z polin ] jest za obecnym sytemem zniewolenia Polaków i żydowskiej dominacji w Polsce i Europie !!!
  dlatego nie opłaca im sie wyjść z swej żydowskiej UE !!
  !
  Więc nie będą dopisane pytania do Refrendum !
  1. czy Polska ma być krajem imigracyjnym ?
  2. czy Jesteś za wyjście z UNI EUROPEJSKIEJ ?
  !
  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH ! UE to żydowska mafia badycka
 • @Talbot 13:08:13
  Nie wiadomo, na co służby pozwolą. Myślę, że one też mają instynkt samozachowawczy.
  Po prostu, po co w tym całym nowym porządku świata tyle służb. Także i tam zostaną tylko te najbardziej potrzebne. Reszta pójdzie razem z nami.
 • Doskonały list
  Dawno temu Polska powinna była wyjść z UE.

  Obwiam się, że Unia (nie)działa dokłdnie tak, jak to zaplanowali jej twórcy, ale walczyć trzeba, także ich bronią.
 • @Jan Paweł 13:12:33
  Brexit - wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Jakie konsekwencje dla Unii mogłoby mieć?

  Mówi się o kwotach od 56 miliardów funtów (think tank Open Europe) do nawet 215 miliardów funtów, czyli aż 14 proc. brytyjskiego PKB (think tank Bertelsman Stiftung).

  http://pl.blastingnews.com/europa/2015/05/brexit-wyjscie-wielkiej-brytanii-z-ue-jakie-konsekwencje-dla-unii-mogloby-miec-00412925.html


  Polska byłaby bankrutem z długami do 5 pokolenia.
 • Wszystko OK @Jan Paweł 13:07:37
  1. Ukrainę należy oczyścić z tych antypolskich, postbanderowskich i faszystowskich elementów. Perspektywa lepszego życia w unii z Polską i innymi bogatszymi krajami może być atrakcyjna dla wielu Ukrainców i silniejsza od antypolskości, ale nad tym trzeba popracować i to wymaga odpowiedniego czasu.

  2. Wszystko zależy od naszej mądrości politycznej. Polecamy Traktat polityczno-filozoficzny. Nie byłbym aż tak wielkim pesymistą jeżeli chodzi o Polskę. Mamy nadal nie zatrute zasoby ludzkie. Należy je wydobyć na wierzch.

  3. Są to własne przemyślenia w oparciu o analizę obecnej sytuacji. EU zmierza prosto do zagłady Europy. To może nastąpić w okresie kolejnych 25 lat. Należy dokonać zwrotu teraz. Ten zwrot może też obudzić Europę Zachodnią, chociaż tam można spodziewać się kolejnej nocy św. Bertłomieja. Rzeczy nie odbędą się pokojowo. Lepiej więc w tym nie uczestniczyć.

  Konkretna propozycja w sprawie kryzysu chodźczego tutaj: http://przyszlapolska.pl/WJKK%20List%20Otwarty.pdf
  Niestety, żadne z głownych mediów listu nie opublikowały, a z Brukseli nie przyszła odpowiedz, mimo, że dla ułatwienia oryginał listu był po angielsku.
 • @Talbot 13:26:06
  Ciągnięcie tego wydłuży tylko ta listę pokoleń. RESET, tylko i wyłącznie reset, bo wiemy wszyscy jak do tych długów doszło.
 • @
  Rozważając sferę polityczna i opcje jakie się rysują - opcja prof. Korab - Karpowicza jest mi najbliższa ideowo.

  Zaznaczam, że "wymieniliśmy się " książkami z prof. Korab - Karpowiczem i ma dość dobre rozeznanie jego programu.

  Czym się różnimy?
  Autor notki napisał: "
  Polska wielokrotnie udowodniła już w historii, że w momentach kryzysowych bronić będzie cywilizacji europejskiej i wartości na jakich jest oparta".

  To zdanie jest błędne. Europa rozwijała się dzięki wykorzystywaniu polskich rozwiązań. Wszystkie "własne" i zapożyczone z innych źródeł prowadziły w głęboką "jesień Średniowiecza".

  Wyraźnie prof. Korab - Karpowicz nie wyzwolił się z wpływów prof. Konecznego i jego idei Cywilizacji Łacińskiej i roli KRK.
  Odrzucenie tej opcji oparcie się na faktach - prowadzi do idei CP.

  Tego brakuje. Mam nadzieję, że ta kwestia zostanie przezwyciężona.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:39:11
  "Polska wielokrotnie udowodniła już w historii, że w momentach kryzysowych bronić będzie cywilizacji europejskiej i wartości na jakich jest oparta".

  To zdanie jest błędne. Europa rozwijała się dzięki wykorzystywaniu polskich rozwiązań. Wszystkie "własne" i zapożyczone z innych źródeł prowadziły w głęboką "jesień Średniowiecza".

  No tak, Europa się rozwijała na polskich rozwiązaniach, a polskie to nie europejskie, bo Polska to nie Europa, nieprwdaż?

  Ostarni raz, kiedy sprawdzałam, Polska nadal leży w Europie, od wieków i stanowi część cywilizacji europejskiej. Nie ma żadnego błędu w zdaniu:
  "Polska wielokrotnie udowodniła już w historii, że w momentach kryzysowych bronić będzie cywilizacji europejskiej i wartości na jakich jest oparta".
 • @Talbot 13:26:06
  Niestety, to co się ma dzięki Unii europejskiej, tego się nie dostrzega. Ba, nawet uważa się że to się należy na wiek wielków.

  Przecież gdyby Polska z Unii Europejskiej wyszła i nasza złotówka spadła by na wartości to zaraz podniósł by się przeogromny lament, że zostaliśmy zaatakowani i ograbieni przez bezwzgledny zachód.

  Uważam, że każdy kto opowiada się za wyjściem z Unii Europejskiej, powinien także jasno deklarować że akceptuje w pełni około 100% deawaluację naszej waluty i nie będzie o to miał do nikogo pretensji.
 • @jaszczyk8 14:49:09
  Ta którą człowiek pracujacy otrzymuje przy wypłacie.
 • @programista 14:39:46
  A cóż to znowu Polska ma dzięki tej Unii Europejskiej? Te parę kilometrów autostrad? wybudowanych z naszych pieniędzy oddanych Unii, która po potrąceniu sobie na utrzymanie swojej kosztownej administracji jakieś ochłapy nam tu rzuciła z zagmatwanym formalnym uwarunkowaniem, takim, żeby sporo z tego z powrotem do niej wróciło?
  Bo chyba nie Niemcy ani żaden inny kraj tej czołówki unijnej nam tego nie sprezentowały.
  Po prostu, gdyby nie Unia, to tych autostrad mielibyśmy o wiele, wiele więcej.
  Zaś co do złotówki, to niech tylko na powrót NBP będzie niezależnym emitentem naszej waluty a nie jak obecnie światowa lichwa, której musimy płacić 155mld rocznie za tą "usługę", to nasza gospodarka ruszy i bez tych unijnych różnych programów "pomocowych".
  Ale tego się boją tam w tej Unii, bo Polacy to Naród pracowity, mądry i może się okazać, że znowu bardzo szybko odskoczy materialnie i demograficznie i Unia nie będzie już miała rezerwuaru taniej siły roboczej i miejsca wszelakiej eksploatacji i wyczesywania (by nie pisać rozkradania) dóbr.
  Więc proszę nie ściemniać tutaj różnymi demagogiami, że niby złotówka miałaby spaść czy wzrosnąć itd. A niech sobie spada czy wzrasta.
  Nas Polaków nie powinno interesować, że na np na Majorce za te same złotówki kupuje się mniej lub więcej drinków (bo do tego sprowadza się Pana rozumowanie), tylko byśmy My, zwykli przeciętni Polacy mieli tych złotówek o wiele więcej, byśmy to My Polacy byli właścicielami naszej przestrzeni gospodarczej a nie kapitał globalistyczny, właściciel m.in tych różnych Majorek.
 • *****
  ten pomysł jest dobry ale bez Ukrainy i Białorusi oraz przy zachowaniu pełnej równości wszystkich krajów w tej nowej strukturze ,żadne z tych państw nie mogłoby dążyć do jakiejś roli lidera
 • @Przyszła Polska 13:27:53
  Mam nadzieję, że te 20-parę lat po tej tzw transformacji wystarczą do oceny przydatności kolejnych rządzących Polską ekip, do budowania Polski nowej, wolnej, sprawiedliwej i bogatej. Takiej do której porozsiewani po całym świecie Polacy chętnie wrócą i włączą się w tą budowę takiej właśnie naszej Ojczyzny.
  Myślę, że bierze Pan pod uwagę ten potężny potencjał Polonii, ludzi przedsiębiorczych, pracowitych, uczciwych. Wielu, pewnie bardzo wielu chętnie by do Polski wróciło.
  Myślę, że nie powinniśmy zapominać także o tych szczerze oddanych naszej Ojczyźnie Polakach ze Wschodu, którzy z wielkim sercem deklarują swoją Polskość i proszą się o umożliwienie im powrotu do Polski.
  To wszystko razem, stanowi potężny potencjał w odbudowie zniszczonej, rozkradzionej naszej Ojczyzny.
 • @puuuq 15:30:02
  A dlaczego bez Białorusi? Myślę, ze nie tylko z Białorusią ale także ze ścisłą współpracą z Rosją, gdzie z całą pewnością nasze kompatybilne gospodarki, miałyby szanse na szybki rozwój.
  Przypuszczam, że kiedyś ta współpraca była jednym z głównych motorów szybkiego wzrostu gospodarczego Polski, gdzie powojenny, zniszczony potencjał gospodarczy, odbudowany został niemal w rekordowym tempie, do 10-tego miejsca na świecie.
 • @jaszczyk8 15:43:40
  Dziękuję:-)
 • @Autor
  ..."a w zamiar za to stworzyć Unię Centralnej Europy (UCE - angl. Union of Central Europe), wraz ze Słowacją, Węgrami, Czechami, a także, w dalszej przyszłości, z Państwami Bałtyckimi, Białorusią i Ukrainą....

  - do tej listy koniecznie trzeba dodać Rosję a usunąć Ukrainę w obecnej postaci - zresztą Ukraina pozostawiona sama sobie szybko sama "zechce się wchłonąć przez Rosję", co wszystkim z wyjątkiem żydostwa wyjdzie na dobre
 • @Jan Paweł 15:47:38 & @jaszczyk8
  Białoruś i Ukraina zostały za bardzo skomunizowane , tam doszło do zbyt dużej wymiany ludzi , stąd te dwa państwa lepiej nich sobie pozostaną w rosyjskiej sferze wpływów , co rzecz jasna nie wyklucza gospodarczej współpracy ze wszystkimi
 • DO @programista 14:39:46 ja się zgłaszam do popisu !!
  Programista ! wole jeść chleb z margaryną niż mieszkać razem z dziczą w Polsce ! czy nie daj boże mieć sąsiada za dzikiego mułzumanina gdzie na balkonie bedzie zarzynał baran na swięto bajram [ czy jak mu tam ]
  !
  Uważam ! koniecznie trzeba oczyścić Polskę z żydo-chazrów i mułzumanów [ deportować do ich krajów ]
  !
  POLSKA TO SŁOWIANSKI KRAJ ! JEDNA KULTURA I JEDNA TOŻSAMOŚĆ
  !
  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH ! WYCHODZIMY z tej zydowskiej UE Amen !
 • @puuuq 16:21:28
  Co do Ukrainy to mam podobne zdanie jak Pan Andrzej Tokarski 16:21:28, zaś co do Białorusi, to obejrzyj sobie, bo tego nie zobaczysz w polskiej telewizji:
  https://www.youtube.com/watch?v=mqJgI54XYQQ
 • @Jan Paweł 16:41:23
  ze zdjęć niewiele wynika zaś rosyjski komentarz z uwagi na brak od 1980 kontaktu z tym językiem nie pozwala mi na obiektywną ocenę całości , w każdym razie wg mnie zarówno z Rosją jak i krajami , w których istnieją duże rosyjskie diaspory nie należy wchodzi w jakieś ścisłe polityczne układy a jedynie pozostać w dobrych dla wszystkich stron kontaktach gospodarczo-handlowych
 • @puuuq 17:04:23
  Szczerze mówiąc, to o wiele bardziej boję się UE/USrael
 • @Jan Paweł 17:19:05
  bać się niewolno nikogo , tym bardziej teraz gdy Polska i kraje środkowej Europy mają jeden wspólny interes , kuriozalny zresztą bo trudno sobie wyobrazić jak miałby wyglądać pobyt tych uciekinierów w krajach , do których oni wcale się nie wybierają i nie chcą w nich pozostać , przecież nie można na siłę kogoś przetrzymywać , w tej sytuacji w tych środowych negocjacjach nie powinny nawet brać udziału państwa , które nie są w interesie tych uciekinierów , a jedynie te , które w tym interesie są , a skoro tak ,to te niezainteresowane nie mogą ponosić konsekwencji tego exodusu , i tu trzeba postawić jasne ultimatum , że nie będziemy jakimiś strażnikami tych "odrzuconych" , tym bardziej za cenę pozostania w unii
 • @Jan Paweł 15:20:08
  Pisze szanowny Pan, niech sobie spada - to dopiero wtedy szanowny Pan zobaczy co to znaczy rezerwuar taniej siły roboczej. Zobaczy co to znaczy wyczesywanie dóbr - co będą ludzie sprzedawać za 1 euro. Bo ropę i gaz to trzeba będzie jednak kupować właśnie za to euro.
  Na pewno złotówek będą wtedy mieli Polacy pod dostatkiem a nawet w nadmiarze i tyle samo pracy, której nikt za te złotówki nie będzie chciał wykonywać.
 • @jaszczyk8 16:10:15
  Nie wiem czy się nie mylę, ale można przypuszczać, że Gomułkę odstawili ci co chcieli Polskę przejąć dla siebie, czyli ten cały obóz londyńsko-paryski. Próbowali potem jeszcze parę razy, aż się udało w '81.
 • @programista 18:27:08
  Rosja odeszła w rozliczeniach od dolara i z nią (i z całym BRICSem) z całą pewnością moglibyśmy się rozliczać w złotówkach albo barterem. Jest tylko problem w tym co moglibyśmy wymieniać, bo obecnie nie mamy już żadnego potencjału gospodarczego. Bo chyba te hangary hipermarketów i centrów logistycznych a także składalnie zachodnich produktów nie stanowią o naszym potencjale. I to jest obecnie główny problem Polski.
  Zostaliśmy... rozpracowani na drobne. Nawet prądu nie możemy sprzedawać z naszego węgla, bo energetyka też już nie jest nasza.
 • Jest tylko jeden problem, mianowicie...
  w Traktacie Lizbońskim mamy zapisane, że w przypadku dokonywania jakichkolwiek działań zmierzających do opuszczenia tego jarzma, Unia może nam tu przysłać wojska które spróbują nam tutaj wytłumaczyć, że się mylimy...
 • @Jan Paweł 18:35:03
  "Rosja odeszła w rozliczeniach od dolara"

  Przeczytaj to:

  Rosja na Dnie. Chiny nad Przepaścią. Kryzys i „Finansjera” w Kontrataku!

  http://systemwkryzysie.blox.pl/2015/08/Rosja-na-Dnie-Chiny-nad-Przepascia-Kryzys-i.html
 • @Talbot 20:51:43
  Nic nie wskazuje, żeby Rosja była na dnie. Wręcz przeciwnie. Przewaga Rosji (nad USA) w Syrii wskazuje na to, że jest potęgą z którą USA się liczy
 • @jaszczyk8 21:36:09
  Bzdury nie bzdury, Rosja nie jest mocarstwem gospodarczym.
  Może autor tego tekstu to Balcerowicz?
 • @partyzant 23:09:24
  Ty Partyzant nie rżnij głupa'
  W czyim interesie tutaj urzędujesz, na pewno nie Polski, tylko Rosji.
 • @Talbot 08:52:06
  Talbot... jazda Rosją, jest już niemodna. Wymyśl coś innego.
 • Jakoś dziwnie, że...
  mimo stosunkowo dużego zainteresowania i sporej wagi tematu, post nie awansował nawet o ani jeden rząd wyżej...
 • @Jan Paweł 09:09:31
  No właśnie. Dlaczego?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031