Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 75 komentarzy

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

List Otwarty do Jean-Claude Junckersa, Przewodniczącego KE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Propozycja Komisji Europejskiej aby rozmieścić na terenie państw unijnych 160,000 uchodźców, a docelowo pół miliona, może zakończyć się dla Europy katastrofą. List otwarty prof. Włodzimierza J. Korab-Karpowicza.

LIST OTWARTY DO JEAN-CLAUDE JUNCKERSA PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI EUROPEJSKIEJ
 
Przedstawiona w Pana raporcie o Stanie Unii 2015 propozycja aby rozmieścić na terenie państw unijnych 160,000 uchodźców, a docelowo pół miliona, może zakończyć się dla Europy katastrofą, a porównanie uchodźców z Europy z uchodźcami z Bliskiego Wschodu i Afryki jest niczym nie uzasadnione. 
 
Mamy do czynienia ze zderzeniem wartości europejskich i wartości reprezentowanych przez wielu uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Toteż wprowadzenie ich do Europy stwarza duży problem polityczny. To nie jest kwestia sprawiedliwości historycznej, ani godności ludzkiej, ani solidarności, ale raczej sprawa ochrony europejskich sposobów życia i naszej cywilizacji. Dlatego nie należy obwiniać krajów, które sprzeciwiają się wprowadzaniu uchodźców. 
 
Historia magistra vitae est.  Duża liczba uchodźców, którzy nie akceptują wartości europejskich może obalić Europę, tak jak kiedyś ci  barbarzyńcy, którzy doprowadzili do upadku Rzymu.
 
Rozwiązanie kryzysu uchodźczego:
 
1) Żadni nowi uchodźcy nie powinni już być sprowadzani do krajów europejskich i należy pilnie stworzyć lepszy system kontroli granicznej. Zamiast przyjmować uchodźców i przenosić ich do różnych części Europy, należy zorganizować duże obozy dla uchodźców na granicach UE: w Bułgarii - w pobliżu granicy tureckiej, na Węgrzech - w pobliżu granicy z Serbią, na niektórych wybranych greckich wyspach, a także na niektórych dobrze chronionych obszarach we Włoszech. 
 
2) Uchodźcy powinni pozostać w obozach na okres jednego roku. W tym okresie należy dokładnie ustalić ich tożsamość, zbadać ich przeszłość, a zwłaszcza ich udział w konfliktach zbrojnych, a także ustalić ich kwalifikacje. Ich przeniesienie do innych krajów UE powinno wynikać z ich własnego wyboru i posiadanego zawodu. 
 
3) Wszystkich awanturników, powodujących burdy, dopuszczających się przemocy i naruszających zasady obozowe, należy natychmiast usuwać z obozów i wydalać za granicę. Ta sama zasada powinna być zastosowana do zakłócających porządek lub łamiących prawo uchodźców ulokowanych już w państwach członkowskich, jeśli ich okres pobytu na terenie UE jest krótszy niż pięć lat. 
 
4) Przy obozach powinny być zorganizowane wojskowe ośrodki szkoleniowe. Państwa członkowskie UE powinny utworzyć armię i podjąć silne oraz szybkie działania wojskowe. Tylko zjednoczony front przeciwko ludobójstwu i ścisła współpraca z tych rządów można usunąć terror z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz przywrócić pokój i stabilizację na tych obszarach.
 
Prawdziwym, a nie pozornym, rozwiązaniem politycznym kryzysu uchodźczego jest aktywne usunięcie terroru i ludobójstwa w Iraku, Syrii i Libii. Im szybciej uchodźcy wrócą do swych krajów i rozpoczną normalne, spokojne życie, tym lepiej. Unia powinna stać się wyzwolicielem ludzi na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Tylko przez aktywny pokaz siły użytej do ochrony żyć ludzkich UE zyska szacunek uchodźców; a nie zyska zaś szacunku pozwalając im na niekontrolowane przekraczanie granic Unii lub na wzniecanie burd - bo to są oznaki słabości. 
 
Problem spadku populacji europejskiej nie może być rozwiązany przez sprowadzenie uchodźców spoza Europy, ponieważ ich kultury są bardzo różne od naszych i nie są oparte o „cywilizację rozumu i cnoty”, która podtrzymuje „różnorodność charakteru i kultury”. Nieeuropejscy uchodźcy mają swoją własną religię i wartości z nią związane, i nie zrezygnują łatwo ze swoich tożsamości. Ich rosnąca obecność w Europie może doprowadzić jedynie do wojen kulturowych i osłabienia Unii. W rezultacie nie będzie „więcej Europy w Unii”, ale w rzeczywistości mniej. W końcu Europa może zniknąć całkowicie. Pozostaną jedynie miejsce na mapie i nazwa.
 
Przyszłość Europy zależy od polityki rodzinnej. Unia powinna przyjąć i aktywnie wspierać model rodziny 2 + 3. Rodzina spełnia dwie podstawowe funkcje w społeczeństwie: zapewnienie ciągłości życia i utrzymanie ciągłości kultury.
 
Włodzimierz J. Korab-Karpowicz, D.Phil. (Oxon), filozof polityki
Profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie
 
Pełny tekst polski Listu Otwartego tutaj:  
 
http://przyszlapolska.pl/WJKK%20List%20Otwarty.pdf
 
Zgadzamy się na jego powielenie i obróbkę redakcyjną.
 

KOMENTARZE

 • Kto może pomóc ...
  Wydaje się, że nasz system przedstawicielstwa politycznego jest niezdolny do rzecznictwa racji Polski w tej sprawie.
  To skutki naszych licznych słabości, w tym durnowatej ordynacji wyborczej.

  Trzeba by wymyślić jakąś extra formę przymuszenia adresata, do uznania postulatów Listu Otwartego.
  Może warto poprosić prezydenta Victora Orbana o jego przekazanie ?
 • Co robią tak zwane autorytety ? co wy wykształciuhy milczycie !!!
  Co robią tak zwane autorytety ? dlaczego milczycie !!!
  a może już Polaków nie ma wśród autorytetów ? zostali sami żydzi i ukraińcy !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Rosja musi ratować Słowian przed żydowskimi wariatami z UE !!!!
 • @ele 18:33:01
  Podobno banderowcy wykrzykują hasła, że zrobią Polsce drugi Katyń. Może właśnie wspólnie z muzułmanami, po dzisiejszej manifestacji antyuchodźcowej,, gdzie jakieś matoły wykrzykiwały hasła typu: "a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści".
  Wg mnie należy się więc bacznie przyjrzeć temu tzw Ruchowi Narodowemu, bo to chyba oni organizowali tą manifestację.
 • @Jan Paweł 21:04:37
  Banderowcy zrobią drugi Wołyń, jeśli nadal Polską będą rządzić zdrajcy.
 • @
  To są żydowskie "strachy na Lachy"! Uchodźcy arabscy mieszkają w wielu krajach i nikogo nie gwałcą, ani nie rabują. Wręcz przeciwnie, to są bardzo uprzejmi i uczciwi ludzie. Uciekli ze swoich krajów walcząc o życie własne i rodziny spod prześladowań Izraela.

  PRZESTAŃCIE ULEGAĆ ŻYDOWSKIEJ PROPAGANDZIE!!!

  Mam nadzieję, że polski naród zachowa swoją kulturę i gościnność (podczas gdy dzicz baranów poszczutych przez Netanjahu najgłośniej wrzeszczy).
  http://zdzich.neon24.pl/post/125713,ruch-bds
 • @Jan Paweł 21:04:37
  W temacie hasła "a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści"m to Ci już odpowiedziałem na blogu SL, ale powtórzę i tutaj, bo to ważne, by nie iść za Twoim błędnym rozumowaniem:

  W pierwszej chwili stwierdzenie SL: "Skandowanie haseł „...a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści” odbieram jako prowokację i próbę przyprawienia Polakom gęby", oraz Twoje: "Więc ci którzy krzyczeli te hasła są zbrodniarzami i powinni być ścigani jak zbrodniarze" uznałem jako słuszne, ale zmieniłem zdanie.

  Trzeba tych ludzi zrozumieć, a światu tłumaczyć o co chodzi. Tłumaczyć jego pochodzenie i znaczenie w kontekście polskich doświadczeń historycznych.

  Hasło „...a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści” to trawestacja hasła „...a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”.

  To nie było hasło agresywne, tylko samoobronne. To była odpowiedź na wrzeszczącą o pomstę do nieba niesprawiedliwość, jaką było wprowadzenie w Polsce stanu wojennego przeciw własnemu narodowi.
  To było dodawanie Narodowi nadziei na sprawiedliwość.

  Dokładnie to samo znaczy i „...a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści”.
  Sprowadzanie i narzucanie przemocą kwot imigrantów bez patrzenia co to za osoby i po co są sprowadzane to gwałt na Narodzie. Dochodzi tragiczne skojarzenie z dokonywanymi przez ich zwyrodniałą hołotę, a praktycznie bezkarnymi w Europie dosłownymi gwałtami, nawet na dzieciach.
  Stan wojenny też miał swoje zbrodnie, a to się łączy.

  Mało tego - nasyłani nam imigranci mają wymiar biblijnych "szumowin z rynku" wynajętych do rozróby i destrukcji i nakierowanymi przeciw kształtującemu się ładowi życia publicznego, ładowi moralnemu. Tam chodziło o ich wystąpienia przeciw organizującemu się wtedy chrześcijaństwu, tu o niedopuszczenie do zorganizowania się sił samoobronnych Narodu w kontekście agresji lewactwa, w tym zwłaszcza faszyzmu i koporacjonizmu-syjonizmu-globalizmu.

  Mało tego – islamiści to nowy proletaryat Europy. Lewactwu zabrakło agresywnej przeciw bogaczom klasy robotniczej, to posługiwali się jej namiastką w formie pedalstwa, feministek i wynaturzonych genderowców jako rzekomo dyskryminowanych, jako "wyklętego ludu ziemi".
  Teraz ich miejsce mieli by zająć islamiści, nowy "wyklęty lud ziemi", specjalnie formowany i forowany, by stawiać destrukcyjne żądania.

  Krytykom używania tego hasła: „...a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści” trzeba tłumaczyć że islamiści to nie muzułmanie w ogóle, tylko komuniści, nowi komuniści według najnowszego pomysłu lewactwa, komuniści realizujący zbrodniczą i zakazaną w Polsce totalitarną ideologię.

  A skandujących: „...a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści” trzeba tylko prosić, żeby przeplatali te okrzyki i hasła z okrzykami i hasłami: „...a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, oraz „...a na drzewach zamiast liści będą wisieć NWO faszyści”.
  Bo tak komunizm, jak i islamizm to też faszyzmy - ich celem jest budowa władzy "nadludzi", oraz gnębienie nie tylko wytypowanych "podludzi" (np. patriotów traktowanych jako faszyści), ale i normalnych, też faktycznie dyskryminowanych dyktatami w randze praw, "praw" będących jawnie bezprawnymi, rzeczywistymi przywilejami "nadludzi".
  Oczywiście "nadludzie" już formowani na władców świata w faszystowskim NWO mają w tym nowym ładzie dalej być "nadludźmi".
 • @Zdzich 02:04:31
  Obawiam się, że Twoja wypowiedź może być źle zrozumiana, a może i sam nie za bardzo wiesz, co piszesz.

  Zgadzam się z Tobą, że "Uchodźcy arabscy mieszkają w wielu krajach i nikogo nie gwałcą, ani nie rabują. Wręcz przeciwnie, to są bardzo uprzejmi i uczciwi ludzie". Sam to często podkreślam, że muzułmanie to dobrzy ludzie, a gwałci to ich hołota, ich motłoch.

  Problem, że nie podkreślasz tego (a może nie zauważasz), że oni tu przychodzą nie jako dobrzy ludzie, tylko właśnie jako ten motłoch, ta hołota, ta w najczarniejszym znaczeniu ulica, ten najbardziej nieobliczalny tłum.
  Przychodzą nie jako odpowiedzialne osoby, dobrzy ludzie godni tolerancji, ludzie myślący o zgodnej, pokojowej przyszłości, tylko jako zdeklarowane pasożyty i przestępcy, cyngle mafii, jako przestępczość zorganizowana.
  Nadto przestępczość praktycznie bezkarna w tych krajach, gdzie u władzy jest patokracja, gdzie u władzy są ich bracia w lewactwie, bracia w motłochu ..., gotowi od razu twierdzić, że tolerancja im się należy.
 • Oni przestali słuchać kogokolwiek
  Jezeli cos widać i słychać to jedynie -PANIKA.Oni szukają rozwiązań jak spacyfikować białych ktorzy są w opozycji do ich samobójczej polityki
  http://litera.fr/category/news/
 • @prese 07:29:31
  Ta panika z pominięciem dyskusji merytorycznych (ich nie widać i nie słychać) to bardziej mi się kojarzy z opętaniem.

  Nie wiem tylko czemu tylko biali mieli by im oponować, oraz zestawienia dwóch sprzeczności: "samobójcza" i "polityka".
  Prawdziwa polityka jest prożyciowa, więc nie może być samobójcza - czyli że oni polityki nie uprawiają, a więc to ich trzeba spacyfikować.
 • @miarka 03:29:31
  "Oni tu przychodzą nie jako dobrzy ludzie" - powtarzasz propagandę Mossadu. Pamiętaj, że ci sami manipulatorzy opinią publiczną kiedyś to samo pisali o "polskich bandytach". Na przykład:

  Wczoraj bandyci polscy zaatakowali więzienie w Oświęcimiu (pod kontrolą niemieckiego wojska) i uwolnili 355 więźniów, w tym 144 skazanych za ataki na oddziały SS. Specjaliści pytają się ilu z tych Polaków wyląduje w Niemczech jako "uchodźcy".
 • @Zdzich 16:46:43
  No to .. przesadziłeś.
  Ze mnie chcesz robić propagandzistę?
  A nie zauważyłeś, że podałem dwie klasyfikacje, po czym wybrałem jako właściwą jedną z nich?
  Czy to mało merytoryczne?
  Tak w ogóle to myślę, że to Ty jesteś propagandzistą...
 • DLA TWOJEJ WIADOMOŚCI
  Kiedy PAPIEŻ przestrzegał Prezydenta Stanów Zjednoczonych, by zaniechał wojny z Irakiem gdyż pociągnie to wielką tragedię, to nikt nie zwracał uwagi.
  Kiedy KOŚCIÓŁ KATOLICKI apelował, aby świat zainteresował się prześladowaniem Chrześcijan na Wschodzie, nie był większego odzewu ani ze strony państw, ani ze strony dziennikarzy, tym bardziej żydowskich.
  Tylko Kościół niósł im pomoc materialną. W parafiach były zbierane ofiary, o czym świat nie pisał. Dopiero, jak osobiście Zachód został dotknięty falą uchodzćców, zaczęli słuchać słów Papieża.
  KOŚCIÓŁ KATOLICKI, wbrew atakom wściekłych oskarżycieli, STOI PO DRUGIEJ STRONIE MURU zbudowanego przez Netanjahu i stale wspiera potrzebujących.
  KOŚCIÓŁ KATOLICKI prowadzi schroniska, wydaje tysiące obiadów dla bezdomnych, pomaga finasowo przez Cartitas (ulubione miejsce do stania w kolejce przez "ninanonimową").
  Znana jest też organizacja charytatywna "Kościół w Potrzebie".
  Tymczasem, MEDIA żydowskie, które są odpowiedzialne za tą pomoc poprzez kontrolowany przez siebie RZĄD, na codzień walczą z Kościołem, aby ograniczyć jego wpływ na społeczeństwo, odebrać dotacje, i usunąc religię zasad moralnych ze szkół.
  Wiem, że WYPACZONY Islam szerzy nienawiść do chrześcijaństwa. Niestety, po atakach USraela na ich własne kraje i rodziny, mają ku temu powody. I to ich nalezy wyodrębnić z tłumów uchodźców i przekonać, że Polscy Katolicy to nie to samo, co amerykańscy "chrześcijanie".
  Amerykańscy "chrześcijanie" i ateiści stoją za murem z Netanjahu i słuchają jego poleceń.
  POLSCY KATOLICY, razem ze swoim Papieżem, stoją po drugiej stronie muru, gdzie rządzi wiara w Boga, Jego moralność, oraz polska gościnność!

  Gdzie Ty stoisz?

  W poniedziałek, Papież Franciszek wystąpi w Kongresie amerykańskim, aby to wszystko wytłumaczyć zwolennikom Netanjahu. Zobaczmy jak to zrobi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031