Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 75 komentarzy

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

Wojna polsko-rosyjska - dlaczego i jak jej zapobiec

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojna Polsko-Rosyjska, czyli jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nowy tekst prof. Włodzimierza J. Korab-Karpowicza o zagrożeniu wojną i konieczności jej przeciwdziałania.

 
Dnia 15 marca br., jeszcze jako kandydat na Prezydenta RP, wygłosiłem odezwę, pt. „Zatrzymać wojnę – wojnę przeciwko Polsce i chrześcijaństwu”. Czas przypomnieć sobie o tej odezwie bowiem sytuacja międzynarodowa, miast się poprawiać, się pogarsza.
 
Scenariusz, że dojdzie do wojny między Polską a Rosją jest na tyle prawdopodobny, że należy już teraz w sposób zdecydowany się jej przeciwstawiać. W Polsce,  krajach bałtyckich, Bułgarii i Rumunii mają być utworzone amerykańskie bazy ciężkiego sprzętu wojskowego.Pojawiły się już nawet na Internecie stymulacje polskiego potencjału bojowego w konflikcie z Rosją. Dlaczego ta wojna? Z uwagi na brak dostępu do wszystkich informacji, mogę tutaj przedstawić jedynie hipotezę. 
 
Po pierwsze, dokonuje się obecnie powtórna kolonializacja świata, czego najlepszym przykładem jest Polska. Tak jak słusznie twierdzi prof. Witold Kieżun, Polska została skolonializowana, zarówno pod względem ekonomicznym (przejęcie większości wielkich firm, banków i środków masowego przekazu przez obcy kapitał), jak i politycznym (służalcze wykonywanie poleceń z Brukseli i Waszyngtonu, bez względu czy godzą one w kulturę, tradycję i interes narodowy Polski, czy nie).  Takiej właśnie kolonializacji opiera się nadal Rosja. Wywołanie wojny  ma więc na celu osłabienie Rosji i rzucenie jej na kolana.
 
Po drugie, myli się Janusz Korwin-Mikke i inne podobnie myślące osoby, że mamy do czynienia z zagrożeniem III wojnę światową. Taka wojna byłaby katastrofą dla świata. Nie chodzi o wywołanie ogólnoludzkiej katastrofy, która mogłaby narazić międzynarodowy biznes na straty, ale jedynie o dalszy podbój ekonomiczny państw i ich postępującą kolonializację. Dlatego zagrażająca Polsce wojna może mieć wyłącznie charakter lokalny. Zaangażowane w niej siły doprowadzą do tak znacznego osłabienia Rosji, aby nie mogła już dalej faktycznie stawiać oporu. Oczywiście podobnie zniszczona zostanie też Polska i inne uczestniczące w operacji państwa z terenu Europy Wschodniej.
 
Po trzecie, Polska postrzegana jest zagranicą, słusznie czy nie, jako przyczółek chrześcijaństwa, a religia chrześcijańska, szczególnie katolicyzm, ma obecnie wielu wrogów. W dodatku, oskarża się Polskę niesłusznie o udział holokauście (świadczą o chociażby częste wypowiedzi o „polskich obozach koncentracyjnych”) . Obecna wojna ma więc na celu osłabienie chrześcijaństwa, a jednoczenie być niejako „wymierzeniem sprawiedliwości”. Zacytuję z poprzedniego oświadczenia:  „Na tej wojnie może zyskać tylko utajniony jej aktor - ponadnarodowe siły nacisku… Ludzie, którzy tracą wiarę stają się bowiem łatwym przedmiotem manipulacji. Takich ludzi, nie bronionych już przez wyrosłe z chrześcijaństwa zasady moralne, można łatwo skłócić i namówić na wojnę. A wojna to dla tych sił źródło ogromnego bogactwa. Największe interesy finansowe robi się na dostawach wojennych.”
 
Reasumując, doprowadzając do wojny między Polską a Rosją próbuje się niejako upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Celem jest osłabienie przyczółka chrześcijaństwa (osłabienie Polski) oraz podporzadkowanie kontroli światowej kolejnego państwa (osłabienie Rosji).
 
Czy wojnie da się zapobiec? Tak, jest to możliwe w przypadku kiedy Polacy zdecydowanie się opowiedzą przeciwko wojnie. Podstawową rzeczą jaką należy sobie powszechnie uświadomić, że w obecnej sytuacji Rosja nie stanowi dla Polski żadnego zagrożenia. Wręcz odwrotnie to Rosja sama może czuć się w sytuacji osaczenia.
 
A Krym? Zajęcie Krymu przez Rosję należy uznać za jej błąd polityczny, ale to się już stało. Jedynym właściwym rozwiązaniem sprawy spornych terenów między Ukrainą i Rosją, czy Ukrainą i separatystami byłoby dziś w pełni obiektywne referenda, zorganizowane przez państwo niezależne, takie jak np. Norwegia, Szwajcaria, czy Nowa Zelandia. Takie referenda, będące wyrazem woli mieszkańców tych terenów, mogłyby doprowadzić do pokojowego zakończenia konfliktu. Na razie jednak, pod adresem Rosji płyną jedynie oskarżenia i nie ma woli pokojowego rozwiązania konfliktu ze strony innych państw.
 
W polityce zagranicznej nie powinno się mieć stałych przyjaciół ani wrogów, ale stałe wartości. Dla takich należy największa wartość jaką jest dla nas Polaków wolność. Polityka zagraniczna to strefa dynamiczna. To co jest dobre dzisiaj dla naszej wolności nie musi być dobre jutro. Dziś jednak Polska powinna ze wszelkich sił bronić się przed manipulacjami i próbami wciągnięcia jej w konflikt na wschodzie. To w żaden sposób nie służy naszym interesom, a może w przypadku dojścia do konfliktu zbrojnego z Rosją zakończyć się katastrofą dla nas wszystkich.

    

KOMENTARZE

 • //Dziś jednak Polska powinna ze wszelkich sił bronić się przed manipulacjami i próbami wciągnięcia jej w konflikt na wschodzie./
  Pełna zgoda. prowokacyjne zachowanie sługusów wielkiego kapitału jak np. Rysio "skoczek" Czarnecki, kowal czy inni może przynieść jedynie same nieszczęścia dla Polski. Jeśli będzie jakiś konflikt z Rosją na naszym terenie to będzie to de facto wojna per procura prowadzona na zlecenie USA. A wtedy będziemy mogli podziękować tym pieskom łańcuchowym. Wysokich drzew w Polsce dostatek...
 • @ Autor
  "Pojawiły się już nawet na Internecie stymulacje polskiego potencjału bojowego w konflikcie z Rosją."

  No, no, no.....! I ile sekund wytrzymamy? Jaki jest wynik symulacji?

  To przyfikiwanie polszewików do Rosji przypomina mi sytuację kiedy naćpany ratlerek zawzięcie szczeka na niedźwiedzia. A miś, niedowierzając, patrzy się cierpliwie....

  Pozdrawiam
 • @ Autor
  "Zajęcie Krymu przez Rosję należy uznać za jej błąd polityczny,"

  PAŁA!!!!

  Jak można tu pisać takie rzeczy? Co to ma być?
  To może Putin miał "nie zauważyć", że USA chce mu bazę floty na Krymie zaiwanić? Może podpisać umowę z USA na wynajem? Jakieś inne rozwiązanie?
  To referendum i przyłączenie to był majstersztyk. I to drugi. Pierwszy był w Syrii z bronią chemiczną. Mi osobiście opadła wtedy szczęka... Ale numer!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:30:32
  Powywieszanie prostytutek amerykańskich, gdy już z Polski zostaną zgliszcza to marna satysfakcja.
  Prostytutkom trzeba jasno oznajmić JUŻ TERAZ żeby nawet nie próbowały prowokować Rosji w imieniu Polski.

  Czy zauważyliście Państwo jak prezydent - elekt Duda szybko zrezygnował ze spotkania z banderowskim dyktatorem Poroszenką , gdy zorientował się że straci na tym w sondażach ?

  Amerykańskim prostytutkom trzeba już teraz uświadomić że naród nie życzy sobie popierania banderowców, hucpy na Majdanie czy "robienia laski" Amerykanom.
  W razie braku zrozumienia , należy pokazać im drzewa czekające w Alejach Ujazdowskich, noszące tabliczki z ich nazwiskami.
 • @Jasiek 18:42:19
  Masz rację. To, że Krym powrócił na łono matuszki, nie ma żadnego znaczenia. Co najwyżej psy szczekają głośniej. Nagonka na Rosję zaczęła się jeszcze na długo przed Majdanem. Nie przyjęcie tzw. wartości zachodu, czyli m.inn. zabronienie prawne panoszenia się publicznego gejów i lesbijek, zakaz parad równości itp. to dla gejowsko- zydowskich elit cios w garbaty nos.
  Jeśli ktoś uważa, że to marginalny powód nagonki na Rosję, że ważniejsze dla tzw. Zachodu jest np. przejęcie zasobów Rosji lub tym podobne, myli się. Powód, który wyżej opisałem w tym chorym USA i ich satelit jest naprawdę ważny o ile nie najważniejszy. Gender i homoseksualiści i inne zboczenia, to droga do wyludnienia i zdemoralizowania świata. I o to chodzi żydowskim "nadludziom".
 • @Ptasznik z Trotylu 19:07:15
  te tabliczki bardzo dobre, na wieczną infamię tych złoczyńców, aby przyszłe pokolenia wstydziły się nosić ich nazwiska
 • Zapisać złotymi zgłoskami
  "W polityce zagranicznej nie powinno się mieć stałych przyjaciół ani wrogów, ale stałe wartości. Dla takich należy największa wartość jaką jest dla nas Polaków wolność. Polityka zagraniczna to strefa dynamiczna. To co jest dobre dzisiaj dla naszej wolności nie musi być dobre jutro."

  Mam nadzieję, że doczekamy dni, kiedy Polską będą rządzić tak myślący politycy. Iluż "zdrad", "rozczarowań", "złałamnych obietnic" i "zawiedzionych nadziei" ze strony rządów innych państw dałoby się uniknąć!
 • Teoria Heartlandu H. Mackindera
  Obecna sytuacja to jedynie konsekwentne realizowanie teorii Hartlandu-Halford John Mackinder.W roku1919 napisał "Idee demokratyczne i społeczeństwo" (Democratic Ideals and Society). To tam zawarł najbardziej znane swoje słowa:"kto panuje we wschodniej Europie-panuje nad sercem Eurazji. Kto panuje nad sercem Eurazji-ten panuje nad wyspą światową-kto panuje nad wyspą światową ten panuje nad światem."Właśnie oglądam rosyjski dokument w którym jest między innymi o tym mowa-Что будет с Украиной? 2015 Фильм сенсация podaje link- https://www.youtube.com/watch?v=6vm2gCJK-Yg
  i cytat za wikipedią"Jego nowatorstwo polegało na traktowaniu zagadnień historycznych jako wykładni geografii. Potrafił spojrzeć na dzieje świata globalnie z perspektywy obserwatora kuli ziemskiej. Wyszedł od stwierdzenia, że lądy stanowią faktycznie małe wysepki na oceanie światowym, a panowanie na lądach zapewnia kontrolę tego morza. Kluczową dla jego teorii geopolityki była koncepcja Heartlandu. Heartland to według niego stepy Azji Środkowej (dzisiejsze republiki środkowoazjatyckie), opanowanie Heartlandu daje kontrolę nad Eurazją. Ta z potęg, która kontroluje Eurazję, może zapanować nad światem. Zwolenniczką jego teorii jest m.in. była sekretarz stanu USA Condoleezza Rice. Potwierdzeniem jego teorii jest wyścig strategiczny USA i Rosji o wpływy w Azji Środkowej."
  link do ciekawego artykułu na ten temat - https://pracownia4.wordpress.com/2014/04/14/geopolityka-imperium-teoria-heartlandu-h-mackindera-i-doktryna-powstrzymywania-rosji/
  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 18:42:19
  W pełni się zgadzam, co do majstersztyku na Krymie i w Syrii.
  Pozdrawiam
 • @Ptasznik z Trotylu 19:07:15
  Oczywiście, także uważam, że "powiedzenie" prostytutkom że są gnidami po tym jak już one rozbełtają nam tutaj jakieś bydło, jest musztardą po obiedzie.
  Przepraszam za dosadny język, ale jest on tutaj w obliczu szykowanej nam tu w Polsce kolejnej tragedii, jak najbardziej na miejscu.
  Są to gnidy, które dla dobra Polski, należy stosownie nazwać i ogłosić to wszem i wobec, ku przestrodze.
  Rosjanie nie wystąpili do nas z żadnymi roszczeniami a Listem Pojednania, na który my Polacy nie za bardzo stosownie odpowiedzieliśmy.
  Może najwyższy czas odpowiedzieć na ten List. Może Kościół RK w obliczu wiszącego już nad Polską zagrożenia wojną z Rosją powinien wystąpić z listem ogłoszonym we wszystkich parafiach o wspólną Modlitwę o pokój między naszymi narodami.
  Zarówno Matka Boska Królowa Polski jak i Matka Boska Kazańska nie zawiodły swoich wiernych gdy się do Niej zwracali.
  Nie ulega wątpliwości, że po drugiej stronie mamy szatana.
  Jak chcemy z nim walczyć?
 • @Jan Paweł 21:14:01
  "Może Kościół RK w obliczu wiszącego już nad Polską zagrożenia wojną z Rosją powinien wystąpić z listem ogłoszonym we wszystkich parafiach o wspólną Modlitwę o pokój między naszymi narodami. "

  I niech zapytają Putina, dlaczego nie oddaje Tu154M
 • @Talbot 21:30:25
  Bo może na tym wraku są dowody jego niewinności i trzyma to jako alibi?
 • @Talbot 21:30:25
  a Ty chyba wyraźnie robisz na odcinku napuszczania Polaków na Rosjan, co? tak jak wymienieni wyżej?
 • @Jan Paweł 21:31:34
  "Bo może na tym wraku są dowody jego niewinności i trzyma to jako alibi?"

  No chyba że tak.
  Putin to równy chłop, kocha Polskę i braci Słowian - w Polsce i na Ukrainie.
 • @Talbot 21:30:25
  Talbocie a to znasz?
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/20/putin-grozi-usa-publikacja-zdjec-satelitarnych-z-911-2/
  Może kiedyś i prawda o Smoleńsku wyjdzie w taki sposób na wierzch?
  Skoro amerykanie, którzy mają klatka po klatce nagraną całą Tragedię, nie chcą jej pokazać
 • @Jan Paweł 21:37:24
  Talbocie a to znasz?

  Znam...ta fałszywka ukazała się po raz pierwszy na Wolnej Polsce.
  To była strona rosyjska z teoriami spiskowymi.
 • @Autor
  Tak prosto nie przejdzie .Pozdrawiam : http://kresy24.pl/67281/kremlowska-tv-azow-spalil-separatyste-na-krzyzu-wideo-18/
 • @Talbot 21:36:17
  Na pewno bardziej kocha Polskę niż np Kerry czy Chaney (już nie pamiętam który), który w tej swojej złości podobno powiedział kiedyś, że "będziemy walczyć z Rosją do ostatniego Polaka"
  Myślę, że Ty także zostaniesz zwerbowany na front, bo kto by się tam martwił jakimiś frajerami którzy robią za pożytecznych idiotów, gdy oni będą zwiewać znowu do Londynu, bo ten konflikt ma być lokalny.
 • @Talbot 21:42:20
  Czas pokaże, czy to była fałszywka
 • @Talbot 21:42:20
  Talbot, to spotkamy się razem w jednym szeregu na froncie, przy czym ja nie zamierzam walczyć z Rosją. Tobie po znajomości też załatwię tam azyl:-)
 • @Autor
  Ajdar i Azow ,Banderopiteki pełną gębą .Ave.
 • @Jan Paweł 21:49:46
  Ave .No pasaran . http://kresy24.pl/65069/tej-hanby-zadna-wojna-z-rosja-nie-usprawiedliwia-ukrainski-parlament-uczcil-minuta-ciszy-kata-polakow/
 • @Talbot 21:36:17
  Putin to nie jest "równy chłop" i nie kocha Polski.
  Putin to prezydent Rosji i dba wyłącznie o jej interesy, które często są sprzeczne z interesami Polski.

  Chodzi o to żeby w Polsce rządzili ludzie, którzy będą dbali wyłącznie o interesy Polski a nie o interesy syjonistów, banderowców, szkopów czy jankesów, jak czyniły to wszystkie dotychczasowe rządy IIIRP

  Wojna z Rosją z pewnością nie leży w interesie Polski.
  W interesie Polski jest handel z Rosją a nie "kariery" na zmywakach tzw. "wolnego świata" i dawanie dupy "starszym braciom".
 • @Jan Paweł 21:49:46
  "Talbot, to spotkamy się razem w jednym szeregu na froncie"

  Spotkamy się, wiem to...
  Żyrinowski kiedyś mówił, że Putin już zaczął III wojnę światową.
  Polska i kraje bałtyckie będą zmiecione z powierzchni ziemi.
  To ci żydek Żyrinowski jasnowidz, a może Putin jemu to powiedział?
 • @Ptasznik z Trotylu 22:08:52
  "Chodzi o to żeby w Polsce rządzili ludzie, którzy będą dbali wyłącznie o interesy Polski a nie o interesy syjonistów, banderowców, szkopów czy jankesów"

  Otóż to...
  W Polsze to rządzili żołnierze WSI - podwładni KGB.
 • @Repsol 22:06:52
  Wierzę i jestem w tej Wierze przekonany, że piekło już na nich czeka. Wychwalanie zbrodni jest zbrodnią...
  Niektórzy z nich stoją juz nad grobem i są tak zaślepieni przez szatana, że nawet wtedy nie pomyślą, co ich czeka...
  Szkoda każdej duszy.
 • @Talbot 22:10:09
  Nie ściemniaj:-) Jeszcze niedawno Żyrinowski proponował Polsce jej dawne Kresy a Putin wspólną walkę z naszymi wspólnymi wrogami banderowcami (o ile się nie mylę)
  Robisz dalej za pożytecznego idiotę. Wierz mi, zostawią Cię tu na pożarcie, gdy będą zwiewać do Londynu, po tym jak rozpętają tutaj ogień.
 • @Nibiru 22:18:03
  Ale coś musiał się ten Putin jankesom narazić, skoro nas napuszczają na wojnę z nim i poważnie się do tego szykują
 • @Jan Paweł 22:23:35
  "Ale coś musiał się ten Putin jankesom narazić, "

  Snowden....

  Putin był w jednej ekipie z Jankesami, ale gdy nadarzyła się okazja aby dokopać Obamie za Syrię, to skorzystał z usług Snowdena.
  Putin ma mentalność szpiega, nie ma żadnej świętości, więc wykiwał Amerykańców - tego nikt nie podaruje, obowiązuje lojalność.
  Dlatego USA milczy o Smoleńsku, i dlatego Putin milczy o 9/11.
 • @Jan Paweł 22:16:51
  Naszej tak , ich nie .Bywaj z Bogiem . Ave.
 • @nocny gryzoń 22:41:31
  Zagrożenie Rosyjskie ? , weż się puknij w czoło, kto chciałby być właścicielem kraju PO kopaczce . Niezłe jaja . Ave. :))))))
 • @Talbot 22:45:37
  Pracujesz w CIA czy w Mossad, że tak wszystko wiesz, że Putin to, czy tamto i że w konia was robi?
  Tragedia w Smoleńsku i jej geneza jest prosta: jest mgła, czy prawdziwa, czy sztuczna, nie można lądować, zwłaszcza, jak ma się na pokładzie prezydenta. Cóż tu USA może mieć do powiedzenia? Podsłuch mają rozmowy z tel. satelitarnego braci i dlatego Jaro tańczy jak mu Hameryka zagra?
 • @Autor / A jeśli jest inaczej?
  A co, jeśli, jak już bywało, Rosja, Chiny etc i Zachód to jedna i ta sama siła? Czyżby autor nie dostrzegał kto po "obu stronach" liczy kasę?
  Depopulacja świata, do której daży globalna mafia to przecież cel powszechnie znany.
 • @lorenco 19:28:23; @Jan Paweł 21:02:31; @Jasiek 18:42:19
  W pełni się z Wami zgadzam. Natomiast nie zgadzam się z tym fragmentem wypowiedzi prof. Włodzimierza J. Korab-Karpowicza cytuję :

  " A Krym? Zajęcie Krymu przez Rosję należy uznać za jej błąd polityczny, ale to się już stało. Jedynym właściwym rozwiązaniem sprawy spornych terenów między Ukrainą i Rosją, czy Ukrainą i separatystami byłoby dziś w pełni obiektywne referenda, zorganizowane przez państwo niezależne, takie jak np. Norwegia, Szwajcaria, czy Nowa Zelandia."

  Gwoli rzetelności dziennikarskiej : Panie Profesorze ! nie było zajęcia Krymu, lecz miało miejsce przyłączenie Krymu do Rosji w ramach wyniku referendum na Krymie. Mam wątpliwości co do niezależności wymienionych przez Pana Profesora państw takich jak : Norwegia, Szwajcaria, czy Nowa Zelandia. Czy wie Pan Profesor dlaczego Hitler nie zaatakował w czasie II wojny światowej Szwajcarii ?

  Odnośnie Krymu polecam mój komentarz sprzed roku pod tym filmem :

  https://www.youtube.com/watch?v=ZuNgjJeSFuE
 • @Nibiru 01:11:02/ Czy to tylko słowa?
  .

  „Wojny to żydowskie żniwa, bo przez nie unicestwimy chrześcijan i zdobędziemy kontrolę nad ich złotem. Już zabiliśmy ich 100 milionów, a to jeszcze nie koniec”. (Główny rabin Francji, Reichorn, 1859)

  „Wpędzimy chrześcijan w wojnę wykorzystując ich narodową próżność i głupotę. Oni będą wybijać jeden drugiego, robąc w ten sposób miejsce dla naszego narodu”. (Rabin Reichorn, Le Contemporain, 1.07.1880)

  „Komunistami są Żydzi, i Rosja jest całkowicie przez nich rządzona. Są w każdym rządowym urzędzie, biurze i dzienniku. Wypędzają Rosjan i odpowiadają za rosnący antysemityzm”.
  (Clare Sheridan, podróżnik, wykładowca New York World, 15.12.1923)

  „II wojna światowa toczy się w obronie podstaw judaizmu”. (Oświadczenie rabina Feliksa Mendlesohna, Chicago Sentinel, 8.10.1942).

  „Nawet jeśli my Żydzi nie jesteśmy z wami ciałem w okopach, to niemniej jesteśmy z wami moralnie. To jest NASZA WOJNA, i wy toczycie ją za nas”. (Les Nouvelles Litteraires, 10.02.1940).

  „My Żydzi jesteśmy niszczycielami i pozostaniemy niszczycielami. Nie możecie zrobić nic co by było zgodne z naszymi żądaniami i potrzebami. Zawsze będziemy niszczyć bo chcemy mieć własny świat’. (Wy Goje [You Gentiles], żydowski autor Maurice Samuels, s. 155).

  „Będziemy mieć rząd światowy czy wam się to podoba czy nie. Jedyną kwestią jest to czy ten rząd osiągniemy podbojem czy zgodą”. (żydowski bankier Paul Warburg, 17.02.1950, w zeznaniach przed Senatem USA)
 • @Nibiru 01:11:02/ wystarczy posłuchać i popatrzeć
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/watykan-za-depopulacja-2015-06
 • @Nibiru 01:11:02/kontrolowana opozycja
  Cechy kontrolowanej opozycji
  tłumaczenie skrócone, pełna wersja po angielsku:
  http://hatrickpenryunbound.com/?p=4058

  1 Kontrolowana opozycja zwodzi cię, skłaniając do myślenia, że ktoś już walczy w szlachetnej sprawie w twoim imieniu. Nie będziesz musiał tak ciężko pracować, lub pracować wcale, bo kontrolowana opozycja robi to za ciebie.

  2. Kontrolowana opozycja stwarza wrażenie zaangażowanej w bitwę przeciwko problemowi lub osobie X. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, piłka zostanie przepuszczona w najistotniejszym punkcie gry, pozwalając 'wrogowi' wygrać wszystko.

  3. Kontrolowana opozycja może być wykorzystywana, aby 'wyglądać na wariata' w niektórych momentach gry. Może to być wykorzystywane do dyskredytowania prawdziwego ruchu i szczerych liderów.

  4. Kontrolowana opozycja może być wybiurcza w wybieraniu tematów, którymi się zajmuje.

  5. Kontrolowana opozycja kontroluje (narzuca) temat dnia. Gdy media zostały nasycone źródłami kontrolowanej propagandy, fakt że tak wielu omawia temat X, oznacza, że zazwyczaj ten temat jest postrzegany przez masy jako temat dnia... w końcu, wszyscy o tym mówią, czyż nie?

  6. Kontrolowana opozycja promuje dezinformacje i sianie strachu.

  7. Kontrolowana opozycja promuje dywersję i operacje psychologiczne. Dywersją może być walka trolli pomiędzy agentami kontrolowanej opozycji. Operacjami psychologicznymi jest każda operacja lub operacje mające na celu przekonać, zmienić lub wpłynąć na populacje na dużą skalę. Zastraszenie jest wielką częścią wojny psychologicznej. Prawdopodobne scenariusze obejmują aresztowanie 'głoszącego prawdę' za publikowanie szorstkich słów w internecie lub reporter doświadczający przedwczesnej śmierci (eksplozja samochodu?) z powodu bycia bliskim ujawnienia czegoś o Obamie lub CIA. Żadna z sytuacji nie byłaby prawdziwa, zaangażowane postacie byłyby przede wszystkim aktorami wypełniającymi swoje role w teatralnym przedstawieniu, uczynione autentycznymi i wypromowane wszędzie przez źródła kontrolowanej opozycji, z zamierzonym efektem zastraszenia cię i powstrzymywania cię przed zaangażowaniem się.

  8. Kontrolowana opozycja zajmuje się kolekcjonowanie danych i odnajdywaniem informacji. Chcą wiedzieć co wiesz i kiedy się o tym dowiedziałeś. Gdy wyślesz im artykuł lub informację, nie tylko zignorują to, ale włożą je do twojej teczki na podstawie tego co wiesz.

  9. Kontrolowana opozycja może promować zmyślone historie oraz legitymizować jak i dyskredytować tych, którzy je wspierają, za pośrednictwem agentów kontrolowanej opozycji, a w wybranym momencie, zdyskredytować informację całkowicie.

  10. Kontrolowana opozycja zajmuje się kontrolą umysłu i inżynierią społeczną.

  11. Kontrolowana opozycja kontroluje eter (medialny) i co za tym idzie kto ma być pokazywany opinii publicznej.

  12. Kontrolowana opozycja ma możliwość, niemal jak wampir, wysysania energii, szczególnie w formie finansów, od tych, którzy sprzeciwiają się siłom establiszmentu. Gdy wpłacasz im pieniądze lub kupujesz gadżet od źródeł kontrolowanej opozycji, pomagasz im jednocześnie szkodząc sobie.[...] Czas też jest cennym środkiem, który kontrolowana opozycja chce czerpać od ciebie.

  13. Kontrolowana opozycja oferuje brak rozwiązań lub rozwiązania, które prowadzą do nikąd.
  +: Blizz4rd
  http://www.wykop.pl/wpis/9494502/knp-cechy-kontrolowanej-opozycji-tlumaczenie-skroc/
 • @Nibiru 01:11:02/ jak oni sie bili!
  .
  Wystarczy przyjrzec sie wspolpracy obu stron w trakcie IIws. Wezmy Hitlera i Stalina. - Np wyslanie calej niemieckiej armii na pewne unicestwienie. Np Powstanie Warszawskie i dożynanie patriotycznych sił narodu na oczach "wyzwalajacej" armii, np też na jej oczach, burzenie Warszawy, która miała stać się stolica komunistycznego państwa i jak na zamówienie tow Stalina trzeba było przygotować miejsce budowy(!). Ciekawe, że ocalały budynki nadajace się do użycia przez administracje nowego państwa oraz bodaj wszystkie enklawy zabudowy modernistycznej(!), podczas, gdy wyburzono prawie w całości dziedzictwo systemu burżuazyjnego.
 • Dzisiaj w Rosji obchodzony jest Dzień Pamięci i Smutku.
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2632507

  22 czerwca Rosja obchodzi Dzień Pamięci i Smutku - rocznicę rozpoczęcia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Przez cały kraj przeszła akcja "Znicz Pamięci".
 • politykować politykujecie, ale żebyście jeszcze ludzie wiedzieli, czego chcecie
  a ja już myślałam, że fajny, patriotyczny blog, a tu takie rozczarowanie...
  bo bez kościoła katolickiego to szanowny Autor boi się oddychać. Też mi wolność, co? Polska istniała na długo przedtem, zanim podbiły ją katolickie hordy. I należy do tego nawiązać, a nie maskując okupanta rzeczywistego straszyć Rosją i szkalować Stalina.
 • @nocny gryzoń 20:24:04 tobie nie nakładał, więc o co płaczesz?
  i żadnego komunizmu ani w ZSRR ani tym bardziej w Polsce nie wprowadzał. Co miał Stalin na myśli wypowiadając takie słowa to już cię nie interesuje, prawda? Może miał na myśli, że Polacy nie są zdolni do jedności, do myślenia w kategoriach dobra ogólnego, wspólnego? I przecież pod tym względem miał rację.
  Stalin był wielkim Politykiem, Mężem Stanu, który napadnięty i rujnowany przez zachód kraj wyprowadził z zapaści porewolucyjnej, z wojny domowej i wygrał II. wojnę światową.
  I zastanów się, czym tym się możesz wykazać, zanim będziesz sobie wycierał gębę Człowiekiem, który nic ci nie zrobił, ale któremu zawdzięczasz życie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031