Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 72 komentarze

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

Uczestnictwo w IV Sesji Sejmu Walnego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obywatele polscy reprezentujący określone ziemie (powiaty) mogą wziąć udział dnia 18 kwietnia br w IV Sesji Sejmu Walnego. Przedmiotem obrad ma być rekomendacja przez Sejm Walny kandydata na Prezydenta RP

 

Dnia 18 kwietnia br. w Kętach odbędzie się IV Sesja Sejmu Walnego. Sejm Walny to inicatywa samorządowa nawiązująca do tradycji dawnej Rzeczpospolitej. Jej celem jest odejście od obecnego systemu partyjnego, a w końcowym etapie likwidacja partii politycznych i zakaz ich działalności oraz oparcie samorządności o oddolne Sejmiki Ziemskie powiatowe oraz Sejm Walny.
W Manifeście Kętskim czytamy:
"Chcemy prawdziwego Sejmu Walnego przedstawicielskiego. Nie chcemy fikcji Senatu złożonego z fikcyjnych, bo dyspozycyjnych funkcjonariuszy partyjnych, ale chcemy Senatu złożonego z najmądrzejszych Polaków, stojących przy boku Prezydenta, a w przyszłości Króla. Nie chcemy partyjnego Rządu, rządzącego w imieniu partii politycznych i obcych mocarstw, a nie w imieniu Polaków."
Warunki uczestnictwa
Sejm Walny jest zebraniem posłów określonych ziem, a nie partii. 
W IV Sesji Sejmu Walnego może uczestniczyć każdy posiadający prawa wyborcze obywatel polski, który deklaruje, że jako poseł reprezentuje określoną ziemię (powiat) oraz dopełni następujących formalności:
1. potwierdzi swoje uczestnictwo e-mailem na adres: sejm.walny@gmail.com oraz poda w mailu informację jaką ziemię będzie reprezentował; 
2. oświadczy w mailu, że nie jest czynnym członkiem partii politycznej co najmniej od pięciu lat;
3. oświadczy w mailu, że od co najmniej pięciu lat mieszka na stałe i jest związany z ziemią jaką reprezentuje; 
4. oświadczy w mailu pod rygorem infamii, że jest posłem niezależnym, a więc reprezentującym interesy Polski i swojej ziemi, a nie interesy partyjne czy inne partykularne;
5. oświadczy, że pokryje koszty swojego uczestnictwa (posiłki w Restauracji Rycerska w Kętach, gdzie planowane są obrady lub w innym miejscu w przypadku dużej ilości zgłoszeń) w wysokości 100zł dziennie oraz koszty dojazdu i ewentualnego noclegu.
Marszałek Sejmu Walnego, Wojciech Leszczyński, deklaruje poparcie dla kandydata na Prezydenta RP Grzegorza Brauna, ale czy Sejm Walny oficalnie poprze tą kandydaturę będzie przedmiotem debaty w Kętach. Sejm Walny może też poprzeć innego kandydata, nawet z poza obecnej jedenastki, albo zdecydować, że nie będzie nikogo popierał w obecnych wyborach. Z tego powodu ważne jest uczestnictwo osób, które chciałby przedstawić argumenty za i przeciw określonym kandydatom. Aby formalnie wziąć udział w głosowaniu, muszą one jednak reprezentować określone ziemie, a nie partie czy komitetu wyborcze.
Patrz:
 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031