Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 75 komentarzy

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

Uczestnictwo w IV Sesji Sejmu Walnego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obywatele polscy reprezentujący określone ziemie (powiaty) mogą wziąć udział dnia 18 kwietnia br w IV Sesji Sejmu Walnego. Przedmiotem obrad ma być rekomendacja przez Sejm Walny kandydata na Prezydenta RP

 

Dnia 18 kwietnia br. w Kętach odbędzie się IV Sesja Sejmu Walnego. Sejm Walny to inicatywa samorządowa nawiązująca do tradycji dawnej Rzeczpospolitej. Jej celem jest odejście od obecnego systemu partyjnego, a w końcowym etapie likwidacja partii politycznych i zakaz ich działalności oraz oparcie samorządności o oddolne Sejmiki Ziemskie powiatowe oraz Sejm Walny.
W Manifeście Kętskim czytamy:
"Chcemy prawdziwego Sejmu Walnego przedstawicielskiego. Nie chcemy fikcji Senatu złożonego z fikcyjnych, bo dyspozycyjnych funkcjonariuszy partyjnych, ale chcemy Senatu złożonego z najmądrzejszych Polaków, stojących przy boku Prezydenta, a w przyszłości Króla. Nie chcemy partyjnego Rządu, rządzącego w imieniu partii politycznych i obcych mocarstw, a nie w imieniu Polaków."
Warunki uczestnictwa
Sejm Walny jest zebraniem posłów określonych ziem, a nie partii. 
W IV Sesji Sejmu Walnego może uczestniczyć każdy posiadający prawa wyborcze obywatel polski, który deklaruje, że jako poseł reprezentuje określoną ziemię (powiat) oraz dopełni następujących formalności:
1. potwierdzi swoje uczestnictwo e-mailem na adres: sejm.walny@gmail.com oraz poda w mailu informację jaką ziemię będzie reprezentował; 
2. oświadczy w mailu, że nie jest czynnym członkiem partii politycznej co najmniej od pięciu lat;
3. oświadczy w mailu, że od co najmniej pięciu lat mieszka na stałe i jest związany z ziemią jaką reprezentuje; 
4. oświadczy w mailu pod rygorem infamii, że jest posłem niezależnym, a więc reprezentującym interesy Polski i swojej ziemi, a nie interesy partyjne czy inne partykularne;
5. oświadczy, że pokryje koszty swojego uczestnictwa (posiłki w Restauracji Rycerska w Kętach, gdzie planowane są obrady lub w innym miejscu w przypadku dużej ilości zgłoszeń) w wysokości 100zł dziennie oraz koszty dojazdu i ewentualnego noclegu.
Marszałek Sejmu Walnego, Wojciech Leszczyński, deklaruje poparcie dla kandydata na Prezydenta RP Grzegorza Brauna, ale czy Sejm Walny oficalnie poprze tą kandydaturę będzie przedmiotem debaty w Kętach. Sejm Walny może też poprzeć innego kandydata, nawet z poza obecnej jedenastki, albo zdecydować, że nie będzie nikogo popierał w obecnych wyborach. Z tego powodu ważne jest uczestnictwo osób, które chciałby przedstawić argumenty za i przeciw określonym kandydatom. Aby formalnie wziąć udział w głosowaniu, muszą one jednak reprezentować określone ziemie, a nie partie czy komitetu wyborcze.
Patrz:
 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031