Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 75 komentarzy

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

Nie dać się wciągnąć w wojnę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oświadczenie kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Korab-Karpowicza oraz poparcie kandydatury Janusza Korwin-Mikkego.

W dniu 23 marca 2015 kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz złożył oświadczenie, w którym stwierdza, że najważniejszą obecnie sprawą jest, aby Polskę nie dała się wciągnąć w konflikt wojenny na Ukrainie.
 
Jednocześnie, prof. Korab-Karpowicz oświadczył, że w sytuacji narastającego zagrożenia eskalacji konfliktu, jedynym kandydatem na Prezydenta RP zdolnym do skutecznej obrony Polski przed wojną, a jednocześnie mającym realne szanse na wygraną w wyborach prezydenckich jest Janusz Korwin-Mikke.  Takich gwarancji nie dają obecnie kandydaci wywodzący się z układu partyjnego, który w ciągu ostatniego dwudziestopięciolecia nie potrafił obronić Polski przed patologiczną prywatyzacją i wyprzedażą majątku narodowego oraz postępującym zadłużaniem się państwa i ubożeniem ludności. Również w sytuacji wojennej, układ ten nie zapewnia skutecznej obrony interesów Polski.
 
Wojna jest największą katastrofą kulturową i tragedią ludzkości, powiedział prof. Korab-Karpowicz. Oznajmił, że rezygnuje z dalszego kandydowania na urząd Prezydenta RP na rzecz Janusza Korwina-Mikkego. Wyraził tym samym nadzieję, że p. Korwin-Mikke jako przyszły Prezydent, nie dopuści do wplątania Polski w konflikt wojenny oraz, że jako ojciec i Polak, będzie stał na straży takich podstawowych wartości społecznych, jak rodzina, zdrowie i praca.
 
Na koniec prof. Korab-Karpowicz podziękował członkom swojego Komitetu Wyborczego, popierającym go osobom oraz swoim wyborcom. Stwierdził, że włożony wkład pracy nie został zmarnowany. Zapowiedział, że zamierza ponownie kandydować na urząd Prezydenta RP w kolejnych wyborach. Dodał, że najlepszy nawet kandydat nie może wygrać wyborów prezydenckich bez szerokiego wsparcia i dlatego poświeci się teraz budowaniu silnego zaplecza politycznego. Najważniejszą sprawą jest, aby Polska dalej trwała,  skutecznie broniła swoich interesów i uniezależniła się od wpływu obcych sił nacisku.
 
Źródło informacji: Komitet Wyborczy „Przyszła Polska”

 

Podajemy tutaj pełny tekst (porównaj z tekstem "okrojonym" przez PAP u dołu). 

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/26219,25,nie-dac-sie-wciagnac-w-wojne

KOMENTARZE

 • @partyzant 20:29:28
  tym razem musze się z tobą zgodzic
 • @partyzant 20:29:28
  Hahaha... słucham tego już en-ty raz (wypowiedź JKMa o lasach:-) i zawsze ogarnia mnie ten tragiczny śmiech:-) Tacy ludzie są w polskiej polityce! Większej głupoty nie słyszałem! Polskie Lasy Państwowe trzeba sprzedawać w dużych połaciach... itd.
  Szanowny Panie Profesorze, czy Pan czasami nie kompromituje się oddając swoje poparcie na kogoś takiego?
 • @Jan Paweł 22:27:08
  Nie kompromituje się. Nie ma bowiem co kompromitować. Był w wyborach po to samo co Korwin, mianowicie rozbić głosy patriotycznej strony, usiłując w ten sposób nie dopuścić do wyboru polskiego patrioty na urząd Prezydenta.
 • CENZURA w żydo portalch ! ONET nie lubi Rosjan !!!!! Słowianie ! Temat w Onecie Brzeziński namawia Polskę na zbrojenie !!! ja
  CENZURA w żydo portalch ! ONET nie lubi Rosjan !!!!!
  Słowianie ! Temat w Onecie Brzeziński namawia Polskę na zbrojenie !!!
  ja Ireneusz Tadeusz spytałem kogo mamy bronić ? żydów którzy nas okradają ?? !!! i dodałem że ROSJAN PRZYWITAMY KWIATAMI !!!
  !
  ten mój skromny wpis został przez żydo Onet ocenzurowany !!!!!
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !!!!
  nadużycie link skomentuj usuń
  ele 25.03.2015 08:00:26
 • Najważniejsze
  //najważniejszą obecnie sprawą jest, aby Polskę nie dała się wciągnąć w konflikt wojenny na Ukrainie//

  Po stokroć prawda.

  Natomiast poparcie dla JKM nie jest dla mnie zrozumiałe.
 • Wielka szkoda
  Jedyny przyzwoity kandydat ignorowany przez Polaków na rzecz różnych błaznów i pajaców prowadzących antypolską politykę.

  Jedynym możliwym wytłumaczeniem na poparcie kandydatury Korwina przez prof. Korab-Karpowicza jest Jego, jako znawcy polityki międzynarodowej ("specjalizuje się w filozofii politycznej i społecznej, historii filozofii, historii myśli politycznej i teorii stosunków międzynarodowych" http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Julian_Korab-Karpowicz), głębokie przeświadczenier o tym, że sprawą w tej chwili absolutnie najważniejszą dla Polski jest nie wciągnięcie Polski w wojnę i że Korwin jest kandydatem, który w razie wygranej nie dopuściłby do zamieszania Polski w wojnę. Sądzę, że jako specjalista jest doskonale poinformowany, kim są kandydaci i nie ma co do nich najmniejszych złudzeń, z Korwinem włącznie.
 • Wytłumaczenie
  Szanowni Państwo, czasami nie podejmuje się łatwych decyzji, a ta decyzja z pewnością zadowoli jednych, a drugich nie zadowoli. Pozwolę sobie na kilka słów wytłumaczenia. Wystartowałem w wyborach prezydenckich w dobrzej wierze. Starałem się pokazać kim jestem, skąd pochodzę i co chcę zrobić. Główne media otoczyły mnie scianą milczenia. Moją konferencję pasową w PAPie, otwierającą kampanię prezydencką nie zrelacjonował faktycznie nikt. Gro kosztów pokryłem z własnej pensji profesorskiej bowiem niewielu było śpieszno sięgnąć do kieszeni. To był egzamin zarówno dla mnie jak i dla społeczeństwa. Pytanie jest bowiem czego społeczeństwo oczekuje. Kiedy obraz sytuacji stał się dla mnie jasny i zrozumiałem, że społeczeństwo nie jest jeszcze na mnie gotowe, zdecydowałem się na wycofanie z kampanii. Kogo miałbym jednak poprzeć? Czy dr Dudę uwikłanego w układ partyjny i dziwny związek? Czy osoby zupełnie bez kwalifikacji? Czy te bez szans na wygranie w wyborach? Zgodnie z zasadami jakie znalezc można u Machiavellego zawsze lepiej poprzeć kogoś niż poprzeć nikogo (patrz rozdział o Machiavellim w mojej książce Historia filozofii politycznej). W końcu zdecydowałem poprzeć Janusza Korwina-Mikke. W niczym nie zmieniłem jednak swoich poglądów na gospodarkę, ani na obronę polskiego majątku narodowego, ani na sprzedaż lasów państwowych, ale czy lepsze gwarancje uzyskacie Państwo od kandydatów głownych partii politycznych, które od 25 lat uczestniczą w sprzedaży Polski? A przede wszystkim, w tej chwili rzeczą najważniejszą jest nie dać się wciągnąć w wojnę! Bo jak się damy wciągnąć to zupełnie leżymy. Od czerwca, a może nawet wcześniej, zaczynam budowanie ruchu Przyszła Polska i zapraszam do współpracy.
  Włodzimierz Korab-Karpowicz
 • @Lotna 14:55:28
  Istotnie, szkoda, ale pozostaje wiara, ze p.profesor zbuduje prawdziwie polskie, patriotyczne stronnictwo lub partie polityczna.
 • Janusz Korwin-Mikke o zatrzymaniu wojny
  O zatrzymaniu wojny:
  https://www.youtube.com/watch?v=FOg4jEWnQhU

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031