Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 72 komentarze

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

Przez stulecia służyć Polsce ... Włodzimierz Korab-Karpowicz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyszła Polska - Koniec rządów ludzi bez właściwych kwalifikacji i bez sumienia

 

"Pochodzę z rodziny, która przez stulecia służyła Polsce."
Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz
Patrz: //przyszlapolska.pl/zyciorys.html
 
Kandydat na Prezydenta RP Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz jest jedną z najlepiej wykształconych osób w Polsce i ma chyba więcej praktycznych dokonań życiowych niż wszyscy kandydaci razem wzięci. Wystarczy dokładnie przeczytać życiorys. 

"Na moją wiedzę i umiejętności życiowe składa się wiele doświadczeń... Organizowałam duże rajdy studenckie ... . Na KULu byłem dwa razy dyrektorem znanego w latach siedemdziesiątych festiwalu kulturalnego „Kullages”. Potem ... założyłem Samorząd Studencki i w październiku 1980 zostałem wybrany Wiceprzewodniczącym NZS KUL...

Jednocześnie jeździłem po Ameryce z wykładami wspierającymi Solidarność w kraju. Byłem członkiem Towarzystwa Przyjaciół Solidarności w Vancouver... 

W roku 1991 wróciłem do kraju. Pełniłem funkcję Wiceprezydenta Miasta Gdańska, założyłem dwie placówki oświatowe, w tym Sopocką Szkołę Języka Polskiego dla cudzoziemców ... W okresie mojej pracy jako I Sekretarz Ambasady RP w Oslo ukończyłem pracę doktorską.

Wkrótce po uzyskaniu doktoratu na Oksfordzie rozpocząłem pracę dydaktyczną na zagranicznych uczelniach ... Znam bardzo dobrze język angielski oraz potrafię prowadzić skutecznie konwersacje w języku niemieckim i rosyjskim. Moje główne zainteresowania badawcze to filozofia polityki i polityka międzynarodowa... 

Wszystkie dokonania zawdzięczam uporowi i własnej pracy. Nigdy nie byłem stypendystą rządowym. Do moich umiejętności zaliczyć można nie tylko te związane z zawodami inżyniera, dyplomaty oraz profesora wyższej uczelni. Byłem też doradcą w firmach prywatnych oraz poznałem mechanizmy działania biznesu. Uczestniczyłem w spotkaniach wysokiej rangi polityków i dyplomatów na tematy międzynarodowe oraz oceniałem unijne projekty badawcze jako ekspert Komisji Europejskiej."

Jest to więc kwestia techniczna jak pomóc prof. Korab-Karpowiczowi w dotarciu do sfery publicznej i zakończyć w Polsce okres rządów ludzi bez właściwych kwalifikacji i bez sumienia.

Patrz: //przyszlapolska.neon24.pl/post/120429,silna-prezydentura-i-przyszla-polska

KOMENTARZE

 • Podstawą
  i jedyną tak naprawdę istotną rzeczą w tej chwili jest zebranie tych 100 tys. podpisów.

  Ja i wielu innych o kandydacie dowiadujemy się 3,4 dni temu.

  Więcej piszę w komentarzu pod swoim wpisem ( a właściwie zajawce) o kandydacie Korab - Karpowiczu, który jest tu jeszcze widoczny na portalu.
 • Włodzimierz Korab-Karpowicz
  Czy popiera kierunek Orbana?
 • @CyprianPolak 09:00:06
  Widoczny, ale też nie za bardzo. W ogóle wydaje mi się, że Polakom nie zależy na dobrym prezydencie, wolą tańce w rytmie Dudy, albo Kukica, albo pajacowanie Komorowskiego.
  Jeśli oni dojdą do władzy, tio za następne 5 lat z Polski zostanie pustynia.
 • @Lotna 11:28:20
  Widoczny w sensie, że w ogóle jest.

  Jeśli ten kandydat nie wystartuje, czyli nie zbierze podpisów to raczej nie idę na wybory.
  Brałem w tym cyrku zresztą udział od ponad 20 lat.

  Ten kandydat spełniał zresztą mój podstawowy warunek głosowania, choć nie wprost: ( Z wywiadu ze mna przperowadzonego przez Z. Białasa
  https://zygmuntbialas.salon24.pl/585822,cymes-mordor-i-smolensk-final-dwudziestolecia
  przed majowymi w ubiegłym roku wyborami
  https://zygumntbialas.ne.3lab.info/post/109384,cymes-mordor-i-smolensk-final-dwudziestolecia

  Cyt.
  "Powtarzam: będę głosował i namawiam do tego innych tylko na te osoby, które pokażą swoje pochodzenie do czterech pokoleń wstecz. I nie chodzi nawet o to, że musi to być polskie pochodzenie. Nie można niczego ukrywać. Taki kandydat na posła winien przedstawić w internecie na swojej stronie wszelkie możliwe informacje: wyznanie przodków, skany metryk ich urodzin, akty ślubów, zgonów, uwierzytelnione przez aktualnego proboszcza i drugiego księdza. Zdjęcia grobów, jeśli się takie zachowały, przynależność przodków do różnych organizacji itd. Brałem udział w wyborach i referendach do tej pory. Ale teraz mówię: tylko pod warunkiem wykazania swego pochodzenia.
 • @Pope Nimrod 23:52:00
  Niestety u mnie się nie otwiera. Ale wystarczy wpisać w okienko:
  Wezwanie do przebudzenia

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031