Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 72 komentarze

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

Silna prezydentura i przyszła Polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konferencja Prasowa Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Korab-Karpowicza "Polska silna, zamożna i prawdziwie wolna"

 
W Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Włodzimierza Korab-Karpowicza. Podczas konferencji kandydat przedstawił Manifest do obywateli Rzeczpospolitej oraz swój program wyborczy. W Manifeście zwrócił uwagę na takie zjawiska jak wyprzedaż majątku narodowego oraz związaną z tym rabunkową prywatyzację, kierowanie się przez partie polityczne interesem partykularnym oraz inne patologie władzy. Wezwał do pokojowej zmiany układu politycznego. Przedstawił swój program. Szczególnie podkreślił wartości społeczne: zdrowie, rodzina i praca.
Prof. Korab-Karpowicz opowiedział się za aktywną prezydenturą. Chce wykorzystywać zarówno inicjatywę ustawodawczą, jak i autorytet moralny urzędu Prezydenta RP. Mocno podkreślił, że będzie "bronił polskiej ziemi, zasobów naturalnych i innych dóbr narodowych". Zapowiedział poparcie rozwoju polskiego przemysłu i rolnictwa oraz ochronę ludzi biednych. Szczególną opieką otoczy emerytów i rencistów. Chce zmienić system podatkowy oraz zapobiec dalszemu zadłużeniu się państwa. Oznajmił, że będzie "prowadził politykę pokojową, starając się godzić zwaśnione strony" oraz bronił Polski przed wplątaniem w wojnę. Jego celem jest "odzyskanie przez Polskę pełnej niezależności od innych państw oraz instytucji zewnętrznych".
Podkreślając wartość rodziny, Prof. Korab-Karpowicz wspomniał, że od 20 lat jest żonaty oraz jest ojcem trojga dzieci. Zapowiedział pełne wsparcie dla polityki prorodzinnej.
Kandydat na Prezydenta RP jest jednym z najlepiej wykształconych ludzi w Polsce. Studiował między innymi zarządzanie, stosunki międzynarodowe, handel zagraniczny i filozofię. Uzyskał doktorat z filozofii na Uniwersytecie Oksfordzkim i habilitację na UAM w Poznaniu. Był wiceprezydentem Gdańska i ekspertem Komisji Europejskiej. Jest autorem kilku książek, w tym "Traktatu polityczno-filozoficznego", który jest nie tylko kompleksowym programem wyborczym, a jednocześnie dziełem z filozofii polityki, przedstawiającym wizje dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa.
Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" prosi wszystkich czytelników o pomoc w zebraniu 100 000 podpisów wymaganych do udziału Kandydata w wyborach. Wzór listy podpisów oraz adres do wysyłki są dostępne na stronie www.przyszlapolska.pl

KOMENTARZE

 • autorze
  Wszystko pięknie,ładnie ,to tylko słowa kandydatów,reklama o nich .
  Kto ,co,życiorys od a-z , i ile za nimi stoi ?
  Ja te opowieści znam od wielu lat i co się w Polsce zmieniło ?
 • @kfakfa 09:05:12
  Nic za nim nie stoi.
  Tutaj jest więcej na temat Korab-Karpowicza:
  https://lotna.neon24.pl/post/120424,wlodzimierz-j-korab-karpowicz-polska-silna-bogata-i-wolna
 • @ninanonimowa 09:01:49
  Raczysz żartować: wolisz muzyka od stratega stosunków międzynarodowych? :)))))))))))))))
  Jak nie Duda to grajek, ku chwale Ojczyzny!
 • @Lotna 09:44:11
  SZANSE niestety ma Kukiz !/ chyba ,że nastąpi cud -zresztą zobaczymy / -będziemy się kłócić ! to skończymy tak !!

  https://www.youtube.com/watch?v=88MP0IDXFBg
 • Słup demokracji
  .
  Prawdziwa demokracja potrzebuje "słupów"

  - https://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Demokracja

  na wszystkich ważnych pozycjach decyzyjnych struktur władzy, jedynie to gwarantuje faktycznie sprawującym władzę, że ich demokratyczne interesy są gwarantowane. Nie oznacza to, że słupy decydują o czymkolwiek, nie, oni tylko artykułują podaną im decyzję.

  Naturalnie hasła w rodzaju
  "XXXX będzie PREZYDENTEM !!!!! " mają przekonać wielu mniej zorientowanych o tym, że to ONI decydują o tym, kto tym prezydentem zostanie. Skąd biedactwa mają wiedzieć, że demokracja bazuje na kilku podstawowych zasadach, z których pierwsza dotyczy wyników wyborów:

  - https://pppolsku.blogspot.com/2011/12/oszaamiajaca-demokracja.html#StalinDemo

  A zresztą

  - https://nathanel.neon24.pl/post/120389,stingray-sluzby-dopadna-cie-wszedzie#comment_1139065

  zastanówmy się w tym miejscu nad tym, czym jest państwo ? Nie teoretyzując zbytnio, tylko czym jest ono realnie.

  Nawiasem mówiąc w warunkach tej demokracji może zostać kandydatem na prezydenta albo skończona cyniczna kanalia, albo skończony dureń, który jakoś nic z tego systemu nie pojął, obaj są znakomitymi kandydatami na słupa.
 • Co to jest państwo?
  3. Państwo to terytorialna organizacja polityczna oparta na społeczeństwie.
  3.1 Istnienie państwa wiąże się z określonym terytorium, zamieszkałym przez określoną ludność oraz z instytucjami politycznymi (rządem, wojskiem, policją, sądami), które są odpowiedzialne za organizację i utrzymane porządku społecznego na tym terytorium.
  3.13 Wywodzące się od Maxa Webera określenie państwa jako „zinstytucjonalizowany związek panowania” (anstaltsmäßiger Herrschaftsverband) – czyli jako opartą na dominacji i przymusie organizację społeczeństwa – jest nieadekwatne.
  3.131 Przymus jest jedynie środkiem kontroli istotnym dla skutecznego współdziałania grupy. Pojawia się w procesie wychowania kształcącym współdziałanie, jak i w samym współdziałaniu.
  3.13 Celem państwa nie jest przymus, lecz współdziałanie, wolność, dobrobyt i bezpieczeństwo jego obywateli.
  3.2 Państwo opiera się na społeczeństwie i jemu służy.
  Z W. J. Korab-Karpowicz, Traktat polityczno-filozoficzny
 • @ninanonimowa 10:23:48
  Każdy kandydat ma szanse, pod warunkiem, że otrzyma wystarczającą liczbę głosów. Trzeba tylko zapoznać się z sylwetką i programem kandydata i tę wiedzę rozpowszechnić. No ale jeśli ktoś woli mieć albo Dudę, albo grajka albo ciecia od pilnowania żyrandola za prezdenta, bo nie chce mu się wysilać, to już trudno.
 • @Przyszła Polska 13:28:08
  Trudno się dziwić Weberowi, że tak napisał, bo państwo niemieckie zawsze opierało się na przymusie i psłuchu, a nie dobrowolności i współpracy, jak niegdyś Rzeczpospolita.
 • @Przyszła Polska 13:28:08 - O wykształceniu państwowym
  Taką formę jak opisana, może przyjmie "Przyszła Polska", obecna Polska wydaje się dość odległa od tego teoretycznego modelu, rozpowszechnianego w ucznicach tego państwa. Szkoły są bowiem organami aktualnego państwa a nie teoretycznego, jemu też służą, tzn. kształtują osobniki o wymaganym profilu wiedzy i świadomości.

  To dotyczy nie tylko nauk ściśle politycznych, w ekonomii mamy taką samą sytuację a może nawet gorszą.
 • Państwo Webera
  Niestety ta weberowska koncepcja państwa dominuje dzisiaj w zagranicznych koncepcjach państwa i polityki, i dociera do nas. Czego dowodem wypowiedz "Słup demokracji". Prezydent nie jest żadnym "słupem", ale przywódcą. Od jego mądrości, doświadczenia i poświęcenia dla własnego kraju zależy siła państwa i pomyślność obywateli.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031