Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 75 komentarzy

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

Silna prezydentura i przyszła Polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konferencja Prasowa Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Korab-Karpowicza "Polska silna, zamożna i prawdziwie wolna"

 
W Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Włodzimierza Korab-Karpowicza. Podczas konferencji kandydat przedstawił Manifest do obywateli Rzeczpospolitej oraz swój program wyborczy. W Manifeście zwrócił uwagę na takie zjawiska jak wyprzedaż majątku narodowego oraz związaną z tym rabunkową prywatyzację, kierowanie się przez partie polityczne interesem partykularnym oraz inne patologie władzy. Wezwał do pokojowej zmiany układu politycznego. Przedstawił swój program. Szczególnie podkreślił wartości społeczne: zdrowie, rodzina i praca.
Prof. Korab-Karpowicz opowiedział się za aktywną prezydenturą. Chce wykorzystywać zarówno inicjatywę ustawodawczą, jak i autorytet moralny urzędu Prezydenta RP. Mocno podkreślił, że będzie "bronił polskiej ziemi, zasobów naturalnych i innych dóbr narodowych". Zapowiedział poparcie rozwoju polskiego przemysłu i rolnictwa oraz ochronę ludzi biednych. Szczególną opieką otoczy emerytów i rencistów. Chce zmienić system podatkowy oraz zapobiec dalszemu zadłużeniu się państwa. Oznajmił, że będzie "prowadził politykę pokojową, starając się godzić zwaśnione strony" oraz bronił Polski przed wplątaniem w wojnę. Jego celem jest "odzyskanie przez Polskę pełnej niezależności od innych państw oraz instytucji zewnętrznych".
Podkreślając wartość rodziny, Prof. Korab-Karpowicz wspomniał, że od 20 lat jest żonaty oraz jest ojcem trojga dzieci. Zapowiedział pełne wsparcie dla polityki prorodzinnej.
Kandydat na Prezydenta RP jest jednym z najlepiej wykształconych ludzi w Polsce. Studiował między innymi zarządzanie, stosunki międzynarodowe, handel zagraniczny i filozofię. Uzyskał doktorat z filozofii na Uniwersytecie Oksfordzkim i habilitację na UAM w Poznaniu. Był wiceprezydentem Gdańska i ekspertem Komisji Europejskiej. Jest autorem kilku książek, w tym "Traktatu polityczno-filozoficznego", który jest nie tylko kompleksowym programem wyborczym, a jednocześnie dziełem z filozofii polityki, przedstawiającym wizje dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa.
Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" prosi wszystkich czytelników o pomoc w zebraniu 100 000 podpisów wymaganych do udziału Kandydata w wyborach. Wzór listy podpisów oraz adres do wysyłki są dostępne na stronie www.przyszlapolska.pl

KOMENTARZE

 • autorze
  Wszystko pięknie,ładnie ,to tylko słowa kandydatów,reklama o nich .
  Kto ,co,życiorys od a-z , i ile za nimi stoi ?
  Ja te opowieści znam od wielu lat i co się w Polsce zmieniło ?
 • @kfakfa 09:05:12
  Nic za nim nie stoi.
  Tutaj jest więcej na temat Korab-Karpowicza:
  http://lotna.neon24.pl/post/120424,wlodzimierz-j-korab-karpowicz-polska-silna-bogata-i-wolna
 • @ninanonimowa 09:01:49
  Raczysz żartować: wolisz muzyka od stratega stosunków międzynarodowych? :)))))))))))))))
  Jak nie Duda to grajek, ku chwale Ojczyzny!
 • @Lotna 09:44:11
  SZANSE niestety ma Kukiz !/ chyba ,że nastąpi cud -zresztą zobaczymy / -będziemy się kłócić ! to skończymy tak !!

  https://www.youtube.com/watch?v=88MP0IDXFBg
 • Słup demokracji
  .
  Prawdziwa demokracja potrzebuje "słupów"

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Demokracja

  na wszystkich ważnych pozycjach decyzyjnych struktur władzy, jedynie to gwarantuje faktycznie sprawującym władzę, że ich demokratyczne interesy są gwarantowane. Nie oznacza to, że słupy decydują o czymkolwiek, nie, oni tylko artykułują podaną im decyzję.

  Naturalnie hasła w rodzaju
  "XXXX będzie PREZYDENTEM !!!!! " mają przekonać wielu mniej zorientowanych o tym, że to ONI decydują o tym, kto tym prezydentem zostanie. Skąd biedactwa mają wiedzieć, że demokracja bazuje na kilku podstawowych zasadach, z których pierwsza dotyczy wyników wyborów:

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/oszaamiajaca-demokracja.html#StalinDemo

  A zresztą

  - http://nathanel.neon24.pl/post/120389,stingray-sluzby-dopadna-cie-wszedzie#comment_1139065

  zastanówmy się w tym miejscu nad tym, czym jest państwo ? Nie teoretyzując zbytnio, tylko czym jest ono realnie.

  Nawiasem mówiąc w warunkach tej demokracji może zostać kandydatem na prezydenta albo skończona cyniczna kanalia, albo skończony dureń, który jakoś nic z tego systemu nie pojął, obaj są znakomitymi kandydatami na słupa.
 • Co to jest państwo?
  3. Państwo to terytorialna organizacja polityczna oparta na społeczeństwie.
  3.1 Istnienie państwa wiąże się z określonym terytorium, zamieszkałym przez określoną ludność oraz z instytucjami politycznymi (rządem, wojskiem, policją, sądami), które są odpowiedzialne za organizację i utrzymane porządku społecznego na tym terytorium.
  3.13 Wywodzące się od Maxa Webera określenie państwa jako „zinstytucjonalizowany związek panowania” (anstaltsmäßiger Herrschaftsverband) – czyli jako opartą na dominacji i przymusie organizację społeczeństwa – jest nieadekwatne.
  3.131 Przymus jest jedynie środkiem kontroli istotnym dla skutecznego współdziałania grupy. Pojawia się w procesie wychowania kształcącym współdziałanie, jak i w samym współdziałaniu.
  3.13 Celem państwa nie jest przymus, lecz współdziałanie, wolność, dobrobyt i bezpieczeństwo jego obywateli.
  3.2 Państwo opiera się na społeczeństwie i jemu służy.
  Z W. J. Korab-Karpowicz, Traktat polityczno-filozoficzny
 • @ninanonimowa 10:23:48
  Każdy kandydat ma szanse, pod warunkiem, że otrzyma wystarczającą liczbę głosów. Trzeba tylko zapoznać się z sylwetką i programem kandydata i tę wiedzę rozpowszechnić. No ale jeśli ktoś woli mieć albo Dudę, albo grajka albo ciecia od pilnowania żyrandola za prezdenta, bo nie chce mu się wysilać, to już trudno.
 • @Przyszła Polska 13:28:08
  Trudno się dziwić Weberowi, że tak napisał, bo państwo niemieckie zawsze opierało się na przymusie i psłuchu, a nie dobrowolności i współpracy, jak niegdyś Rzeczpospolita.
 • @Przyszła Polska 13:28:08 - O wykształceniu państwowym
  Taką formę jak opisana, może przyjmie "Przyszła Polska", obecna Polska wydaje się dość odległa od tego teoretycznego modelu, rozpowszechnianego w ucznicach tego państwa. Szkoły są bowiem organami aktualnego państwa a nie teoretycznego, jemu też służą, tzn. kształtują osobniki o wymaganym profilu wiedzy i świadomości.

  To dotyczy nie tylko nauk ściśle politycznych, w ekonomii mamy taką samą sytuację a może nawet gorszą.
 • Państwo Webera
  Niestety ta weberowska koncepcja państwa dominuje dzisiaj w zagranicznych koncepcjach państwa i polityki, i dociera do nas. Czego dowodem wypowiedz "Słup demokracji". Prezydent nie jest żadnym "słupem", ale przywódcą. Od jego mądrości, doświadczenia i poświęcenia dla własnego kraju zależy siła państwa i pomyślność obywateli.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031