Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 75 komentarzy

Przyszła Polska

Przyszła Polska - Komitet Wyborczy "Przyszła Polska" www.przyszlapolska.pl

Moje komentarze

 • No cóż ....
  Zgyzliwe wypowiedzi pana Mateusz Piskorski, który sam miał ambicję kandydowania na Prezydenta RP, ale któremu nie udało się nawet zdobyć poparcia partii, w której był wiceprzewodniczącym, czyli Samoobrony, nie mogą być traktowane jako zródło wiarygodnych wiadomości. Cieszymy się z wygranej Andrzeja Dudy, bo w przypadku wygranej Komorowskiego Polska zapewnie zupełnie by nam już "wyszła", ale nie spoczywamy też na laurach. Jest nadzieja, że przyjdzie Przyszła Polska: Polska silna, zamożna i prawdziwie wolna!
  Gratulujemy Andrzejowi Dudzie!
 • Bezsens bojkotowania wyborów
  Jest różnica między wyborem i wyborem, nawet jeżeli obydwa uznaje się za przegraną. Można trochę albo bardzo przegrać. Dlatego należy głosować na Andrzeja Dudę w II turze wyborów i powinny się do tego włączyć wszystkie środowiska "antysystemowe" oraz "antysystemowi" kandydaci na prezydenta. Jest to krok czysto pramatyczny mający na celu interes Polski.
  Polak BOJKOTUJE żydowskie wybory
 • @Lotna 19:26:16
  Jest różnica między przegraną a przegraną. Można trochę albo bardzo przegrać. Dlatego należy głosować na Andrzeja Dudę w II turze wyborów i powinny się do tego włączyć wszystkie środowiska "antysystemowe" oraz "antysystemowi" kandydaci na prezydenta. Jest to krok czysto pramatyczny mający na celu interes Polski.
  Nadzieja na rozwój Polski
 • @Eugeniusz Sendecki 10:18:18
  Wiadomo kto jest liderem "Przyszłej Polski" a więc wszystko odbywa się jawnie. Apelujemy do przystąpienia do głosowania, nawet jeżeli jest to trudny wybór. Jest różnica między przegraną a przegraną. Można trochę albo bardzo przegrać. Dlatego należy głosować na Andrzeja Dudę w II turze wyborów i powinny się do tego włączyć wszystkie środowiska "antysystemowe" oraz "antysystemowi" kandydaci na prezydenta. Jest to krok czysto pramatyczny mający na celu interes Polski.
  Głosujemy na Andrzeja Dudę
 • @Stara Baba 03:58:09
  Jest różnica między przegraną a przegraną. Można trochę albo bardzo przegrać. Dlatego należy głosować na Andrzeja Dudę w II turze wyborów i powinny się do tego włączyć wszystkie środowiska "antysystemowe" oraz "antysystemowi" kandydaci na prezydenta. Jest to krok czysto pramatyczny mający na celu interes Polski.
  Bezsens bojkotowania wyborów
 • Bezsens bojkotowania wyborów
  Bojkotowanie wyborów to bezsens bo i tak się odbędą. Kto mówi, że nie będę głosował bo nie mam na kogo, faktycznie głosuje tak i tak, bo wybór zostanie dokonany, ale pozbywa się własnego głosu. Sądy na temat Dudy przedstawione powyżej są fałszywe. Trzeba sobie zdawać sprawę, że kolejne 5 lat Komorowskiego to byłaby tragedia dla Polski. W ciągu najbliższego roku nie mielibyśmy już Lasów Państwowych i ostatnich resztek polskich przedsiębiorstw jakie się jeszcze ostały. Wybór między Dudą a Komorowskim to najpoważniejszy i najbardziej dalekosiężny w skutkach wybór ostatniego 25 lecia.
  Głosujemy na Andrzeja Dudę
 • Polityka jako gra
  Polityka jest bardziej skomplikowna niż to nam się wydaje. Faktycznie, polityka jako sztuka rządzenia, to gra, w której często nie mamy najlepszych kart. Polacy mają tendencje do idealizowania polityki i stąd takie skrajne wypowiedzi jak powyżej. W tej grze są jednak niektórzy politycy, które bronią wlasnego interesu państwa i stoją za dobrem wspólnym obywateli oraz ci, którzy mają na uwadze wyłącznie interes wlasny albo służą interesom obcym. Dla Przyszłej Polski najważniejsze jest: Polska silna, zamożna i prawdziwie wolna, a co do wyborów, w przypadku braku ideału, wybiera się mniejsze zło.
  Nadzieja na rozwój Polski
 • Kto używa wulgaryzmów nie jest Polakiem
  Niszczenie jego języka jest największą zbrodnią jaką można popełnić przeciwko narodowi i propagowanie wulgaryzmów jest działalnością niszczycielską. Zgłaszamy sprzeciw przeciwko tej publikacji i zgłaszamy zastrzeżenie do Neon24.
  "Jak ja was kurwy nienawidzę "
 • Pojęcie jakim jest "kraj"
  Kraj to region odróżniający się od innych nie tylko cechami geograficznymi i określoną historią, ale także cechami duchowymi, jakimi są wartości. Te cechy są reprezentowane przez jego mieszkańców, gdyż wartości te nabywają w procesie edukacji, ale w niejednakowym stopniu. O Polsce i wartościach pisał min. Feliks Koneczny w książce Polskie Logos a Ethos. Zdefiniowanie wartości związanych z danym krajem czyli dokładne rozpoznanie charakteru narodowego to ważne zadanie dla myśliciela politycznego. Wartości związane z Polską znajdziemy w dziełach twórców kultury. Reprezentowane są one przede wszystkim przez wielkich Polaków.
  Polska i wartości
 • Polska i wartości
  Aby przywrócić siłę Polsce należy zacząć od samego siebie: czyli od myśli jakie ktoś wypowiada i od języka jakim się ktoś posługuje. Polska znana była kiedyś z doskonałych logików i matematyków, a więc jej siła wynikała ze zdolności umysłowych kształtowania precyzyjnej myśli. Warto powrócić do tej tradycji, a także do tradycji posługiwania się pięknym językiem, pozbawionym wulgaryzmów. A czy ktos pójdzie na wybory czy nie, to pytanie o charakterze technicznym, a mianowicie, jakie skutki pociągnie za sobą taki akt. Nie tym należy mierzyć patriotyzm.

  Proponujemy następujące podejscie. Umówmy się, że w polityce rzeczą najważniejszą są wartosci. Z czego wynikają te wartosci? Z prawa każdego człowieka do życia w dobrym państwie, szczęsliwym społeczeństwie i zrealizowaniu w pełni swojego własnego życia. Nasze życie to dar i powinno być dobrze zrealizowane, tak aby w ostatniej godzinie każdy mógł powiedziec: to było dobre życie.

  Najważniejsze wartosci polityczne to: siła, bogactwo i wolnosc państwa, i są one podstawą szczęsiwego społeczeństwa. A w jaki sposób te wartosci zostaną zrealizowane, to już jest wyłącznie sprawa techniczna.

  Polityka jest ciągle zmieniającą się sceną i rozwiązanie dobre dziś nie musi byc dobre jutro. Proponujemy więc przyjąć, że:

  "Polska nie ma stałych przyjaciół i stałych wrogów, a jedynie stałe wartosci".

  6.6311 Wiedza potrzebna do rządzenia obejmuje swym zakresem nie tylko znajomość szeregu dziedzin, łącznie z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa, polityki zagranicznej, strategii i ekonomii, ale też dogłębną wiedzę o naturze i najwyższych celach człowieka, jaką daje filozofia i religia.

  http://www.derewiecki.pl/sklep/?s__karta.id__350
  Przyczyna, istnienia POLSKI - tylko „teoretycznie”:
 • @ Wartość
  Proponujemy inną metodologię. Zacząć od zrozumienia i skupienia się nad wartością tekstu. Jest to w końcu dar autora dla czytelnika. Więcej informacji o realizmie politycznym tu: http://plato.stanford.edu/entries/realism-intl-relations/
  Racjonalizm w polityce zagranicznej
 • Cofnięcie o 50 lat
  W pełni się zgadzamy z dokonaną tutaj analizą. W ciągu ostatnich 5 lat Polska cofnęła się o symboliczne 50. Największą siłą państwa jest zdrowe społeczeństwo. W 2010 roku było ono jeszcze w miarę zdrowe. Swiadczy o tym chociażby to w jaki sposób odebrali wówczas Polacy samą tragedię smoleńską - w ciszy i z godnością. Dzisiaj w Polsce zaś narasta hałas sporów, zanika racjonalizm polityczny, zwiększa się wrogość oraz obniża się religijność i szacunek dla wartości chrześcijańskich i do Kościoła. Jednocześnie Polacy są manipulowani do kwadratu przez media.
  Polak Polakowi wilkiem
 • Wychodzi na jaw manipulator
  W tym komentarzu wychodzi na jaw manipulacja i to niestety rzuca cień na osobą p. Stanisława Tymińskiego. Wrogów Polski rozpoznać można po tym jak podsuwają nam niewłaściwych kandydatów, czyli tych, którzy albo służą obcym interesom albo, którzy nie mają właściwych kwalifikacji (wykształcenia, mądrości politycznej, obycia w świecie, patriotyzmu itp.). "6.65 Uzurpacja – kandydowanie na wysokie stanowiska w państwie osób bez kwalifikacji – to największa choroba demokracji" (W. J. Korab-Karpowicz, Traktat polityczno-filozoficzny). Czy p. Kowalski to jest właśnie ten człowiek "wielkiego formatu"? O ile nie ma podstaw, aby odmówić Kowalskiemu patriotyzmu, to na pewno brakuje mu innych cech prawdziwego męża stanu, takiego, który rzeczywiście umiałby wyprowadzić Polskę z zapaści. Po co więc propozycja tej kandydatury i krytyka Janusza Korwin-Mikkego? Jakie interes za tym stoi?
  KORWiN
 • Janusz Korwin-Mikke o zatrzymaniu wojny
  O zatrzymaniu wojny:
  https://www.youtube.com/watch?v=FOg4jEWnQhU
  Nie dać się wciągnąć w wojnę
 • Wytłumaczenie
  Szanowni Państwo, czasami nie podejmuje się łatwych decyzji, a ta decyzja z pewnością zadowoli jednych, a drugich nie zadowoli. Pozwolę sobie na kilka słów wytłumaczenia. Wystartowałem w wyborach prezydenckich w dobrzej wierze. Starałem się pokazać kim jestem, skąd pochodzę i co chcę zrobić. Główne media otoczyły mnie scianą milczenia. Moją konferencję pasową w PAPie, otwierającą kampanię prezydencką nie zrelacjonował faktycznie nikt. Gro kosztów pokryłem z własnej pensji profesorskiej bowiem niewielu było śpieszno sięgnąć do kieszeni. To był egzamin zarówno dla mnie jak i dla społeczeństwa. Pytanie jest bowiem czego społeczeństwo oczekuje. Kiedy obraz sytuacji stał się dla mnie jasny i zrozumiałem, że społeczeństwo nie jest jeszcze na mnie gotowe, zdecydowałem się na wycofanie z kampanii. Kogo miałbym jednak poprzeć? Czy dr Dudę uwikłanego w układ partyjny i dziwny związek? Czy osoby zupełnie bez kwalifikacji? Czy te bez szans na wygranie w wyborach? Zgodnie z zasadami jakie znalezc można u Machiavellego zawsze lepiej poprzeć kogoś niż poprzeć nikogo (patrz rozdział o Machiavellim w mojej książce Historia filozofii politycznej). W końcu zdecydowałem poprzeć Janusza Korwina-Mikke. W niczym nie zmieniłem jednak swoich poglądów na gospodarkę, ani na obronę polskiego majątku narodowego, ani na sprzedaż lasów państwowych, ale czy lepsze gwarancje uzyskacie Państwo od kandydatów głownych partii politycznych, które od 25 lat uczestniczą w sprzedaży Polski? A przede wszystkim, w tej chwili rzeczą najważniejszą jest nie dać się wciągnąć w wojnę! Bo jak się damy wciągnąć to zupełnie leżymy. Od czerwca, a może nawet wcześniej, zaczynam budowanie ruchu Przyszła Polska i zapraszam do współpracy.
  Włodzimierz Korab-Karpowicz
  Nie dać się wciągnąć w wojnę
 • Przyszła Polska - Koniec rządów ludzi bez właściwych kwalifikacji i bez sumienia
  Włodzimierz Korab-Karpowicz jest jedną z najlepiej wykształconych osób w Polsce i ma więcej praktycznych dokonań życiowych niż wszyscy kandydaci razem wzięci. Wystarczy dokładnie przeczytać życiorys.

  "Na moją wiedzę i umiejętności życiowe składa się wiele doświadczeń... Organizowałam duże rajdy studenckie ... . Na KULu byłem dwa razy dyrektorem znanego w latach siedemdziesiątych festiwalu kulturalnego „Kullages”. Potem ... założyłem Samorząd Studencki i w październiku 1980 zostałem wybrany Wiceprzewodniczącym NZS KUL...

  Jednocześnie jeździłem po Ameryce z wykładami wspierającymi Solidarność w kraju. Byłem członkiem Towarzystwa Przyjaciół Solidarności w Vancouver...

  W roku 1991 wróciłem do kraju. Pełniłem funkcję Wiceprezydenta Miasta Gdańsk, założyłem dwie placówki oświatowe, w tym Sopocką Szkołę Języka Polskiego dla cudzoziemców ... W okresie mojej pracy jako I Sekretarz Ambasady RP w Oslo ukończyłem pracę doktorską.

  Wkrótce po uzyskaniu doktoratu na Oksfordzie rozpocząłem pracę dydaktyczną na zagranicznych uczelniach ... Znam bardzo dobrze język angielski oraz potrafię prowadzić skutecznie konwersacje w języku niemieckim i rosyjskim. Moje główne zainteresowania badawcze to filozofia polityki i polityka międzynarodowa...

  Wszystkie dokonania zawdzięczam uporowi i własnej pracy. Nigdy nie byłem stypendystą rządowym. Do moich umiejętności zaliczyć można nie tylko te związane z zawodami inżyniera, dyplomaty oraz profesora wyższej uczelni. Byłem też doradcą w firmach prywatnych oraz poznałem mechanizmy działania biznesu. Uczestniczyłem w spotkaniach wysokiej rangi polityków i dyplomatów na tematy międzynarodowe oraz oceniałem unijne projekty badawcze jako ekspert Komisji Europejskiej."

  To więc tylko kwestia techniczna jak pomóc prof. Korab-Karpowiczowi w dotarciu do sfery publicznej i zakończyć w Polsce okres rządów ludzi bez właściwych kwalifikacji i bez sumienia.

  Patrz: http://przyszlapolska.neon24.pl/post/120429,silna-prezydentura-i-przyszla-polska
  Korab -Karpowicz: Pochodzę z rodziny, która przez stulecia
 • Korab
  A co Koraba, ta łódz to Arka. Uwierzcie, że to Arka ocalenia Polski! Ze szlachtą wiąże się tradycja rycerska -- obrony kraju.
  Włodzimierz J. Korab-Karpowicz: Polska silna, bogata i wolna
 • "Polska nie przedstawia sobą żadnej realnej siły militarnej ..."
  Odnośnie: "Polska nie przedstawia sobą żadnej realnej siły militarnej, którą możnaby użyć przeciw Rosji. Nic takiego nie będzie miało miejsca."

  Na tym właśnie polega propaganda, perfidia i obecnie ogłupianie Polaków, aby Polska zaangażowała się w konflikt na Ukrainie pomimo nie posiadania żadnej realnej siły militarnej. Bo tu przecież nie chodzi o wygraną Polski, ale o jej zniszczenie! A przy okazji osłabienie Rosji. Polacy mają tylko służyć jako mięso armatnie. Najpierw pozbawiono ich majątku narodowego, a teraz gna na wojnę w celu ostatecznego zniszczenia Polski! Przeczytajcie dokładnie ten tekst:http://przyszlapolska.neon24.pl/post/120290,zatrzymac-wojne-wojne-przeciwko-polsce-i-chrzescijanstwu
  Włodzimierz J. Korab-Karpowicz: Polska silna, bogata i wolna
 • Państwo Webera
  Niestety ta weberowska koncepcja państwa dominuje dzisiaj w zagranicznych koncepcjach państwa i polityki, i dociera do nas. Czego dowodem wypowiedz "Słup demokracji". Prezydent nie jest żadnym "słupem", ale przywódcą. Od jego mądrości, doświadczenia i poświęcenia dla własnego kraju zależy siła państwa i pomyślność obywateli.
  Silna prezydentura i przyszła Polska
 • Przyszła Polska - Komentarz
  Co do logiki, sprzecznością między władzą prezydenta a suwerennością Narodu nie ma. Jest oczywistym, że w każdym przypadku prezydent, który uznaje suwerenność Narodu musi przekonać obywateli do słuszności swych decyzji. Prezydent demokratycznego państwa to nie dyktator. W szczególności powinien liczyć się z tym co określa się jako "referendum obligatoryjne" a co dzisiaj jest często zupełnie lekceważone przez rządzących.
  Z kolei, co oznacza nazwisko Korab-Karpowicz powinno być znane wszystkim Polakom, którzy znają historię Polski, zaś próba ośmieszania i manipulacja tym nazwiskiem może być odczytana jako obca agentura. A dla dodatkowej wiedzy na temat kandydata na Prezydenta RP polecamy życiorys. http://przyszlapolska.pl/zyciorys.html
  Włodzimierz J. Korab-Karpowicz: Polska silna, bogata i wolna

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031